Bez tēmas

Latvijas Futbola federācijas prezidents: Sarunām ar investoriem stadiona būvei svarīgs liels zemes gabals

LFF ir gatava sarunām ar vairākiem potenciāliem investoriem par nacionālā futbola stadiona būvēšanu, bet pirms tam nepieciešams gaidīt zemes gabala piešķiršanu no Rīgas domes, teica LFF prezidents Vadims Ļašenko.

2022. gadā LFF un Rīgas dome parakstīja nodomu protokolu, kas ļāva izvērtēt trīs iespējamās stadiona atrašanās vietas, un pašlaik prioritāte ir Lucavsalas teritorijai. Tomēr lēmums par zemes nodošanu vēl nav pieņemts, un tas atrodas Pilsētas īpašuma komitejas apsvērumā, gaidot domes lēmumu.

LFF uzskata, ka Lucavsala ir ideāla vieta stadionam, jo tā ir tuvu galvaspilsētas centram un pierādījusi savu efektivitāti kā masu pasākumu atrašanās vieta.

Muhamedu Ali Alabaru, kas pazīstams kā “Emaar Properties” dibinātājs, iepriekš tika uzrunāts kā potenciāls investors stadiona būvniecībai. Tomēr pēdējā laikā LFF prezidents nav sazinājies ar Alabaru, un arī citi investori vēlas skaidrākus pamatus, pirms sāktu sarunas par stadiona projekta īstenošanu. Ļašenko norādīja, ka turpmākās sarunas ar investoriem notiks pēc zemes gabala piešķiršanas stadiona izveidei.

“Mēs sazināmies ar dažiem investoriem, bet visi gaida lēmumu par stadiona vietu. Rīgas domes izvēle ir būtiska, lai turpinātu sarunas. Bez zemes gabala lēmuma mums būs grūti virzīties uz priekšu. Ar Alabaru pēdējā tikšanās pēc mēs neesam sazinājušies, jo nav progresēts ar zemi. Kad būs zeme, mēs apsvērsim citu investoru piedāvājumus un turpināsim sarunas.”

Ļašenko apstiprināja, ka FIFA un UEFA joprojām ir gatavas palīdzēt celt nacionālo stadionu.

Tomēr “Kazu sēklu” apvienība iebilst pret stadiona būvniecību Lucavsalā un aicina Rīgas domi pārskatīt šo iniciatīvu. Līdzīgas pretenzijas bija arī “Arēnas Rīga” projekta laikā.

Eksperti jau agrāk norādīja, ka stadionam būtu jāiekļaujas pilsētvidē, ņemot vērā Latvijas apstākļus un lielo spēļu un kultūras notikumu skaitu.

Nākotnē Rīgas domes lēmums par zemes nodošanu uz pieciem gadiem būs būtisks stadiona projekta virzībā.