Interesanti

Bricis jau laicīgi brīdina iedzīvotājus par nākamo nedēļu : “Gaidāms pamatīgs aukstums!”

Līdz šim jau noteikti esam pieraduši pie esošajiem apstākļiem, ka vienu dienu līst, otru snieg un trešo tas viss atkal kūst vaļā un veidojas pamatīga slidotava uz teju visa valsts fona ceļiem, tomēr vai līdzīgs laiks turpināsies arī tālāk? Izrādās, ka itin nemaz ne, jo tuvākajās dienās Latvijā gaisa temperatūra lielākoties turēsies zem nulles grādu atzīmes, tomēr nākamajā nedēļā, īpaši pirmo dienu izskaņā gaidāms pamatīgs aukstuma vilnis, liecina jaunākās prognozes.

Brīvdienās gan jāņem vērā, ka ik pa laikam sagaidāms arī kāds sniega grauds. Pārsvarā to varēsim sagaidīt Kurzemē, Vidzemē, mazāk Zemgalē un Latgalē. Gaisa temperatūra vidēji svārstīsies līdz -7 grādiem, bet dienas laikā vietām var noslīdēt līdz pat -5 grādiem. Jāņ vmerā, ka valdošie būs tieši dienvidu, dienvidrietumu vēji, kas stiprak pūtīs tieši sestdienas vakarā, toties rāmāki būs tieši svētdien. Tomēr pats svarīgākais jautājums ir par to, kas tad mūs sagaida nākamnedēļ un kā tas ietekmēs turpmāko laika pozīciju?

Nākamās nedēļas sākumā sals pastiprināsies, radot sajūtu, ka valstī atkal ieskrējis aukstuma vilnis, jo pirmajās naktīs Latvijā gaidāma temperatūra pat līdz -15 grādiem, kas var radīt tik tiešām ļoti nepatīkamas sajūtas un likties, ka ziemas nekad nebeigsies, tomēr nedēļas otrajā pusē, atkal varēsim sagaidīt atkusni, kad viss sasnigušais un pamatīgi sasalušais kusīs vaļā, izraisot atkārtotus plūdus, nemaz nerunājot par to, ka sniegs pāries lietū un veidosies pamtīgi bīstams apledojums.

Nedēļas vidū pastiprināsies spēcīgais rietumu, kā arī dienvidrietumu vējš. Svarīgi ņemt vēra, ka līdz ar aukstāka laika iestāšanos apstajies ūdens līmeņa kāpums Kurzemes un Zemgales upēs, vienīgi Lielupes posmā no Jelgavas līdz pat Klanciemam tas joprojām turpina celties un augt plašumā. Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs jau ir atcēlis oranžo brīdinājumu, kas iepriekš šonedēļ bija spēkā Lielupes krasots, kur upju malas pamtīgi applūda.

Jāņem vērā, ka dēļ atkušņa nākamās nedēļas beigās, jārēķinās ar ļoti slideniem ceļiem, kā arī jārēķinās, ka atgriežoties atkusnim, atkal celsies ūdens līmeņi upēs, kas atkal varēs veicināt plūdus.

Avots