Interesanti

Bricis jau laikus paziņo iedzīvotājiem – No piektdienas sāksies, kas pavisam nepatīkams!

Lai arī iestājies jau novembris, laiks ārā joprojām mūs visus patīkami pārsteidz, it īpaši ar patīkamo un salīdzinoši silto laiku, ja ņem vērā to, ka novembra pirmās nedēļas parasti ir tik tiešām salīdzinoši aukstas un nepatīkamas, tomēr šogad viss ir krietni savādāk un vēl varam baudīt siltos laikapstākļus, tomēr vai tas būs uz palikšanu vai drīz vien par to varēsim jau aizmirst? Kā izskatās situācija kļūs krietni nepatīkamāka jau no piektdienas.

Jau šodien ticis paziņots, ka piektdien laiks visā Latvijas teritorijā kļūs ievērojami vējaināks un brīžiem gaidāmas arī lietavas, kuras dažviet var būt pat ilgstošas un salīdzinoši stipras, tā pašlaik liecina jaunākās prognozes. Jau tagad ticis paziņots, ka naktī visā valstī līs, savukārt nakts otrajā pusē vietām Kurzemē debesis nedaudz sāks skaidroties. Savukārt pēcpusdienā daudzviet gaidāms īslaicīgs lietus, bet brīžiem pa mazam brītiņam starp mākoņiem varēs ieraudzīt arī saulīti, tomēr tas nemaz nav viss, kas mūs sagaida.

Tieši piektdien jāuzmanās ne tikai autovadītājiem, bet arī cilvēkiem, jo vējš būs tiešām spēcīgs un ņemot vērā gaidāmo prognozi, darētu jau laikus nostiprināt vieglākus priekšmetus, lai tos neaiznestu vējš. Šajā situācijā jāņem vērā, ka naktī mērenu austrumu, dienvidaustrumu vēju pakāpeniski sāks nomainīt dienvidu vējš. Tomēr jau dienas laikā dienvidu, dienvidrietumu vējš, kas dienas gaitā, sākot jau no Kurzemes lēnām pāries rietumu un ziemeļrietumu vējā, kas pieņemsies pakāpeniski stiprās brāzmās līdz 15 metriem sekundē, savukārt piekrastē līdz pat 19 metriem sekundē, tāpēc visiem jābūt ļoti uzmanīgiem.

Pašlaik minimālā gaisa tempeatūra naktī gaidāma no +5 līdz +9 grādiem, savukārt maksimālā gaisa temperatūra no +7 līdz +11 grādiem. Ja skatāmies kopējo ainu, tad nedrīkstam aizmirst par lokālajiem lietiem, kuri var uznākt un pāriet vairākas reizes dienā, tāpēc noteikti vajadzētu atcerēties par lietusargiem, lai kārtīgi nesalītu, tomēr lietusargs būs jāsargā no pārmērīgi stiprā vēja, kas to pavisam viegli varētu salauzt.

Rīgā kopumā būs gaidāma ļoti lietaina nakts, dienā debesis brīžiem sāks skaidroties, bet ik pa brīdim turpināsies lietavas. Naktī dienvidaustrumu dienvidu vējš, dienā tas iegriezīsies no dienvidrietumiem, vakarā rietumiem un ziemeļrietumiem jau brāzmās no 12 līdz 14 metriem sekundē. Esam uzmanīgi un laicīgi plānojam āra aktivitātes, jo laiks paliek aizvien sliktāks, pavisam līdzīgs laiks gaidāms arī brīvdienās.

Avots