Interesanti

Bricis laicīgi brīdina iedzīvotājus : “Gaidāma ļoti spēcīga vētra ar gaidāmiem postījumiem!”

Jau tuvākajās dienās Latviju skars divas ļoti spēcīgas vētras jeb divi spēcīgi cikloni, kas atnesīs ļoti stipras vēja brāzmas. Tāpat ticis ziņots, ka būs gaidāmi spēcīgi vēja postījumi visā valsts teritorijā un līdz ar to jāņem vērā, ka tas būs pavisam nepatīkami priekš mums visiem. Tā liecina jaunākās prognozes, kuras pagaidām tik tiešām nav iepriecinošas. 

Jāņem vēra, ka Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteroloģijas centrs izplatījis oranžā līmeņa brīdinājumu Latvijas piekrastei, savukārt pārējā valsts daļā ir izplatīts dzeltenais brīdinājums. Šis oranžais brīdinājums būs spēkā no nākamās nakts pulksten 1:00 līdz piektdienas vakaram ap pulksten 22:00. Ticis paziņots, ka teju visā Latvijā – rietumu, ziemeļrietumu vējš pastiprināsies brāzmās no 20 – 23 metriem sekundē. Savukārt piekrastē vēja brāzmas var sasniegt līdz pat 30 metriem sekundē, kas jau ir tīrākais vētras spēks. Šoreiz gan jāņem vērā, ka tas vēl ir mazākais, jo gaidāms, kas vēl nopietnāks un tas skars mūs visus.

Tieši tik spēcīgs vējš jeb vētra nesīs tiešām redzamus postījumus, pārsvarā var tikt nolauzti koku zari, tāpat var tikt nolauzti atseviški koki, kā ari bojāt ēku jumtus un pat vieglākas konstrukcijas būves, kuras nav kārtīgi nostiprinātas. Tieši šī iemesla dēļ atkal var tikt aiznestas vieglākas konstrukcijas, kā piemēram batuti vai nelielas būdiņas, kas var būt nopietna problēma, līdz ar to būtu ietecams nostiprināt šīs vieglās konstrukcijas.

Savukārt naktī uz sestdienu vējš pakāpeniski pierims, bet arī sestdien būs salīdzinoši vējaina un nepatīkama. Tieši spēcīgā vēja pastiprināšanās gaidāma nākamās nedēļas sākumā. Saskaņā ar jaunakajām prognozēm pirmdienas vakarā uz otrdienas nakti vēja brāzmas piekrastē jau atkal pārsniegs 25 metrus sekundē, kas atkal ir tīrākais vētras spēks. Neskatoties uz to, piektdien vēl visā Latvijā gaidāms pamatīgs atkusnis, gaisa temperatū naktī un dienā būs līdz pat +8 grādu robežās. Vakarpusē austromos temperatūra var noslīdēt nedaudz zem nulles.

Tomēr Rīgā brīžiem gaidāmi nokrišņi, bet brīžiem debesis arī skaidrosies un dienā nedaudz gaidāma arī saulīte. Galvaspilsētā rietumu, ziemeļrietumu vējš brāzmās sasniegs 22 – 24 metriem sekundē, savukārt vietām tas var būt vēl spēcīgāks. Gaisa temperatūra būs aptuveni no +2 līdz +6 grādi.

Avots