Interesanti

Bricis Pavisam Pēkšņi nāk klajā ar paziņojumu par gaidāmo laiku šonedēļ un atklāj, ka notiks, kas negaidīts!

Lai arī klāt jau teju oktobris, tomēr laiks vienalga turpina priecēt labā ziņā. Lai arī krietni ātrāk paliek tumšs, tomēr gaisa temperatūra kopumā joprojām ir salīdzinoši silta priekš esošā brīža. Galvenais jautājums gan ir par to, kad šis laiks krasi sāks mainīties un vai vispār mainīsies? Šajā ziņā savas prognozes izteicies Bricis, kurš jau laicīgi paziņojis par gaidāmo laiku, kas tik tiešām liksies pat mazliet dīvaini. Laiks aplūkot, par ko tad īsti iet runa un kā tas viss virzīsies tālāk.

Ja iepriekš vēl bija prognozēts par to, ka oktobra beigas tiešām mainīsies uz slikto pusi, tad jaunākā prognoze atklāj, ko pavisam citu. Šonedēļ laiks kopumā saglabāsies īpaši silts. Siltāks, nekā bija pagājušajā nedēļā un tas liek brīnīties par notiekošo situāciju dabā. Kopumā ņemot visu situāciju gaisa temperatūra lielākoties būs ap 9 līdz pat +15 grādu robežās, kas ir ļoti neraksturīgi silti priekš oktobra pēdējās nedēļas. Vēl lielākus brīnumus brīnumus nedēļas beigās varēsim sajust Zemgales, Kurzemes un Vidzemes rietumos, kur temperatūra varēs pacelties līdz pat +17 grādiem, kas liekas pat ļoti dīvaini.

Jāņem vērā, ka arī naktīs temperatūra būs vēl salīdzinoši silta, ap 6 līdz +11 grādiem, kas tik tiešām ir, kas nebijis. Kopumā debesis lielākoties būs salīdzinoši mākoņainas un saules šajā nedēļā būs krietni mazāk. Galvenokārt lietus būs sagaidāms tikai nedēļas pirmajā pusē. Aktīvāk valdošie būs rietumu un dienvidu vēji, kas lielākoties būs salīdzinoši lēni. Tomēr ņemot vērā esošo situāciju, brāzmaināki tie kļūs brīvdienās. Sestdien daudzviet vēja brāzmas varēs sasniegt 17 metrus sekundē.

Oktobra pēdējā nedēļa jau sen nebūs bijusi tik ļoti silta. Jāņem vērā, ka vēsturiski oktobra beigās augstākā temperatūra bijusi no + 12 līdz +18 grādu robežās. Līdz ar to šonedēļ tiks sasniegti vietējās nozīmes siltuma rekordi, kas tik tiešām ir kas nebijis. Tas pašlaik noteikti iepriecina visus tos, kuri mīl silto laiku un vēl negaida sniegu.

Jau patreizējās prognozes norāda, ka arī silts laiks saglabāsies pirmajā novembra nedēļā, kas gan liek domāt par to, kāds gan būs viss kopējais novembris. Pašlaik tik tālu vēl grūti, ko saprast, bet pastāv iespēja, ka arī novembri varot būt siltāks par normu.