Interesanti

“Laiks mainīsies ļoti krasi!” Tiek brīdināts par gaidāmo laiku tuvakajās dienās!

Ikvienam jāņēm vērā, ka jau iepriekš tika ziņots par gaidāmo salu un sniegu nedēļas otrajā pusē, un tomēr par spīti, bet esošā prognoze ir vairāk nekā precīza un slapjš sniegs sagaidāms jau tagad lielākajā valsts daļā, tomēr kā ar esošo laiku tuvakajās dienās un vai tik tiešām būs sagaidāma pamatīga sniega sega, kur beidzot būs noturīga, vai atkal pavisam ātri nokusīs? Laiks ķerties klāt pie jaunākajām prognozēm, ko tad mums īsti sola tuvāko dienu laiks.

Jau lielākā daļa piektdienas Latvijā saglabājās apmācies un drūms, kā arī lielākajā daļā lietu daudzviet nomainīja slapjš sniegs, tomēr galvenā problēma ir par to, ka jau tuvākajās dienās būs gaidāmas krasas laika atšķirības, tāpēc laiks ķerties pie siltajām drēbēm un gatavoties Ziemassvētku laika periodam, jo laiks mūs tik tiešām pārsteigs, pie tam pat vairākas reizes.

Īpašs aukstums vilnis būs sagaidāms tieši naktī uz sestdienu, kad temperatūras pazemināšanās joprojām turpināsies un lielākais sals saglabāsies tieši Vidzemē un Latgalē, savukārt svētdienas rītā visā valstī temperatūra jau gana pietiekami būs noslīdējusi zem nulles grādu atzīmes, kopumā varētu būt vien daži izņēmumi piekrastes zonās, tomēr kopumā ņemot aukstums mūs var pārsteigt nesagatavotus.

Tāpat nedēļas izskaņā vairākas reizes dienā gaidāmi patstāvīgas nokrišņu maiņas, kas galvenokārt var mīties ar sniegu, slapju sniegu un lietu. Jāņem vēra, ka atsevišķās valsts daļās var veidoties arī pamatīgāka sniega kārta, tāpēc autovadītāji, kuri vēl nav nomainījuši vasaras riepas uz ziemas, to noteikti vajadzētu izdarīt, jo ir pienācis pēdējais brīdis un nav, ko lieki riskēt, ir īpaši ja mūs sagaida šādi smagi apstākļi.

Jāņem gan vērā, ka uzsnigušās sniega kārtas var turēties tikai mazu brīdi, jo pakāpeniski tas atkal izskusīs, tas skaidrojams ar to, ka nokrišņu zonas maiņas dēļ visam pa virsu nolīs lietus, bet temperatūras atzīme būs vien ap 0 grādiem, līdz ar to dažās vietās tas viss piesals, taču citviet gaisa temperatūra nedaudz kāps un visa skaistā uznigušā sniega kārtiņa atkal lēnām izkusīs ārā. Esiet uzmanīgi un, protams brauciet atbildīgi!

Avots