Interesanti

Sinoptiķi ceļ trauksmi un brīdina, ka jau nākamnedēļ sāksies pamatīga meteoroloģiskā ziema

Saskaņā ar jaunākajām laika prognozēm nākamās nedēļas laika apstākļus Latvijā galvenokārt noteiks anticikloni, gaiss kļūs vēsāks, iespējams, ka beidzot iestāsies ilgi gaidītā meteoroloģiskā ziema, par ko tad brīdina arī Sinoptiķi, lai laikus sagatavotu cilvēkus par gaidāmo aukstumu un sniegu. 

Līdz šai nedēļas nogalei laiks saglabāsies silts un mitrs, maksimālā temperatūra būs +8 .. + 13 grādi. Pūtīs rietumu vējš, pūtīs dienvidrietumu vējš, brīžiem līs, brīžiem saulains laiks.

Nākamnedēļ termometra stabiņš, visticamāk, noslīdēs zem nulles. Valsts austrumu daļā un pat visā Latvijā dienas vidējā temperatūra arī visticamāk būs zem 0 grādiem. Lai iestātos meteoroloģiskā ziema, vidējai temperatūrai jāpaliek zem nulles vismaz piecas dienas pēc kārtas.

Paredzams, ka novembra vidū lietus būs ļoti maz, ik pa laikam pūtīs auksts ziemeļu vējš un ik pa brīdim vēl varēsim redzēt spīdošu saulīti.

Šis noteikti ir pēdējais brīdis auto šoferiem domāt par ziemas riepām, jo kad gaisa temperatūra noslīd ap 0 un zemāk ceļus klāj melnais ledus, kas ir pats bīstamākais šoferīšiem. Esiet uzmanīgi un ievērojiet ne tikai intervālu, bet arī atļauto braukšanas ātrumu.

Avots