Shēmas un krāpšanas mēģinājumi, ar kuriem saskaras bankas, bieži vien atspoguļo viens otru. Tomēr pašreizējā problēma ar līdzīgu mehāniku izmanto citu metodi. Tā kā Swedbank darbinieki pamanīja, ka krāpnieki rīkojas ātri, klientiem ir jāapzinās, ka viņu personīgos kontus var ātri iztukšot. Tas ir tāpēc, ka krāpnieki rīkojas ātri un ņem klientu informāciju, lai izņemtu no viņu banku kontiem visu tur esošo naudu. Jāņem vērā, ka lieta ir nopietna un lielākoties cilvēki domā, ka tas notiek reti, līdz nenotiek ar viņiem pašiem! Kā izrādās, tad šādās krāpšanas shēmās cietušo ir ļoti daudz!
Krāpnieki izveido viltotas loterijas un akcijas, kuras norāda, ka ir īstas, jo ir uz bankas vārda un pazīstamu zīmolu vārda. Viņi pievilina upurus ar šķietami reāla izskata investīciju vai loteriju shēmām, kas tiek virzītas sociālajos medijos. Šīs krāpniecības ir saistītas ar viltus banku identitātes izveidi un uzdošanos par finanšu iestādēm. Ir bijuši daudzi gadījumi, kad cilvēki ir zaudējuši visu savu naudu savos bankas kontos, jo šī tīmekļa spēle izskatās reālistiska jeb maksimāli īsta reālajai un ir ļoti grūti pat atšķirt. Līdz ar to daudzi cilvēki uzķeras un zaudē ļoti milzīgas naudas summas. Tomēr kā tas notiek?
Kad cilvēki piesakās loterijai, viņi norāda savus vārdus un tālruņu numurus. Tas ļauj krāpniekiem maldināt savus mērķus, liekot tiem domāt, ka viņi ar viņiem sazinās no finanšu iestādes vai drošības dienesta, kas ir pati lielākā problēma, jo cilvēki domā, ka ar viņiem tiešām sazinās bankas darbinieki. Pēc tam viņi šantažē upuri, lai samaksātu lielu naudas summu. Nekad neizpaudiet savu lietotājvārdu un piekļuves kodu savam internetbankas kontam nevienam, kas to pieprasa. Ja kāds apgalvo, ka ir policists vai bankas darbinieks, nekavējoties pārtrauciet sarunu un sazinieties ar savu banku pa atbilstošajiem kanāliem, ieteica Swedbank klientu apkalpošanas vadītājs Vadims Frolovs.
Agrāk datu zagļi nozagto informāciju mēģināja nodot kā likumīgus datus. Viņi sazinājās ar cilvēkiem savās datubāzēs, lai krāpnieciski iegūtu personas datus par saviem upuriem. Cilvēkiem arī tiek maldināts, ka viņi ir laimējuši loterijā vai saņēmuši ienesīgu ieguldījumu iespēju. Patiesībā šīs krāpniecības joprojām apmāna daudzus cilvēkus, kas sola lielu peļņu un cilvēki tam tiešām paļaujas un pie tam ļoti ātri.
Vislabāk ir izvairīties no jebkādiem ieguldījumu pakalpojumiem, ko piedāvā cilvēki, kas sola galvu reibinošu peļņu. Šādi rīkojoties, tiks nodrošināta iespēja izvairīties no krāpniecības. Visas pieejamās finanšu iespējas finanšu nozare izturas vienādi. To var izdarīt, izmantojot FCTK tīmekļa vietni; tradicionāli krāpniekus piesaistītu AnyDesk, kas ļauj piekļūt karšu un internetbankas datiem. Kā atzīmēja Vadims Frolovs, šādi krāpnieki tiek pie citas sensitīvas informācijas.
Swedbank brīdina savus klientus rūpīgi pārbaudīt visus paziņojumus vai tālruņa zvanus par viņu kontiem. Tā kā krāpnieka pastāvīgā darbība rada lielu tā iespējamību. Turklāt klientiem ir jāuzmanās no Krievijas paziņojumiem. Swedbank bloķēs aizdomās turētā kontu, internetbanku vai maksājumu karti, ja bankas darbiniekam radīsies aizdomas, ka kāds ir nelikumīgi piekļuvis viņa datiem. Tas ir pretstatā tam, ka banka zvana aizdomās turētajam, lai informētu viņu par problēmu. Turklāt cilvēki var ziņot Swedbank vadībai par aizdomīgiem sludinājumiem sociālajos tīklos. Šādi rīkojoties, var novērst krāpnieciska satura publicēšanu.