Interesanti

Bricis jau laicīgi brīdina iedzīvotājus par nedēļas beigām : “Nedēļas nogalē gaidāms, kas vēl nebijis!!”

Pašlaik jau ir grūti noticēt tam, ka lēnām no siltā un patīkamā rudens laika “ieslīdam” aukstajā un tumšajā ziemā, kas acīmredzami paliek arvien aukstāka un nepatīkamāka, tomēr tas gan neliegs mums baudīt patīkamos ziemas priekus, jo tos varēs izbaudīt jau tik tiešām drīz. Arī šoreiz viss sāksies tieši nedēļas beigās un kā paredzams, tad šāds laiks jau tuvakajās dienās kļūs par salīdzinoši ierastu parādību, kura tikai turpinās pastiprināties aizvien vairāk.

Jau nedēļas nogalē laiks valstī kļūs krietni aukstāks un atkal gaidāma snigšana, tā liecina jaunākās laika prognozes. Ceturtdiena būs salīdzinoši apmākusies, lietaina, taču vēl salīdzinoši silta, jo gaisa temperatūra sasniegs ap +4 līdz +9 grādiem, bet piektdiena kļūs jau pirmā diena, kurā temperatūra pamatīgi nokritīs uz leju. Piektdiena kļūs jau pa aptuveni 3 grādiem aukstām, lietum vietām pievienosies slapjš sniegs, taču patstāvīgas sniega kārta vēl uz kopējā fona neveidosies.

Tomēr piektdiena būs tikai iesākums temperatūra pazemināšanai, jo brīvdienās temperatūra turpinās kristies uz leju. Jau sestdienas rītā sals gaidāms galvenokārt Latgalē un Vidzemē, bet jau svētdienas rītā visā valsts teritorijā temperatūra jau būs pamatīgi zem nulles, izņēmumi vien būs dažādās piekrastes zonās. Ļoti svarīgi ņemt vērā, ka tieši brīvdienās bieži sagaidāmi patstāvīgi nokrišņi, kas lielākoties būs sniegs kopā ar slapju sniegu. Vietām var veidoties arī kāda sniega kārta, tāpēc autobraucējiem jābūt īpaši uzmanīgiem.

Esošās prognozes nākamajai nedēļai vēl ir pavisam mainīgas, tomēr kopumā mūsu reģionā galveno laiku noteiks tieši aktīvā ciklonu darbība, kas ir vairāk nekā skaidrs. Tieši šī iemeslu dēļ būs gaidāms daudz nokrišņu, taču pagaidām gan vēl nav skaidrības par gaidāmo temperatūras režīmu kā tādu.

Pašlaik vēl pastāv iespēja, ka tieši nākamās nedēļas pirmajā pusē var uznākt krietni lielāks sals. Tomēr ja skatāmies kopumā nu ilgākā termiņā, tad tuvakajās laikā pavisam noturīgs un stabils sals ir gaidāms ar ļoti mazu iespējamību, tāpēc pašlaik vēl varam izbaudīt esošās dienas, kuras vēl ir samērā patīkamas.

Avots