Interesanti

Bricis nācis klajā ar ļoti nepatīkamu vēsti par to, kas mūs sagaida jau tuvākajās dienās!

Diemžēl tas viss vēl joprojām turpinās un arī ceturtdien iestāsies pamatīgs atkusnis, kas kopā gaidāms ar ne tikai lietu, bet arī slapju sniegu, tā liecina jaunākās laika prognozes, tomēr vai šāds atkusnis gaidāms visu atlikušo nedēļu, vai tomēr mūs sagaida vēl citi pārsteiguma momenti? Kā izrādās, tad līdz nedēļas beigās mums visiem nāksies pamatīgi sakost zobus, jo patīkami tas viss tomēr nebūs un tam ir vairāki būtiski iemesli.

Viens no galvenajiem iemesliem ir tāds, ka gaidāms pamatīgs atkusnis, līdz ar to visa uzsalusī zeme un ledus kārtas sāks pamatīgi kust un veidot slapjo kārtu, kas būs īpaši bīstama ne tikai cilvēkiem, kuri pārvietojas pa ietvēm, bet arī visiem autovadītājiem, jo jau tā slidenais ledus kļūs vēl krietni slidenāks, kas atkal var veicināt auto sadursmes un avārijas, kā tas līdz šim bijis, kad iestājas atkusnis un atkal uznāk aukstais periods, kas to visu sasaldē, un tā uz riņķi. Tomēr ar ko mums jārēķinās tuvākajās dienās un vai laikapstākļi beidzot sāks uzlaboties?

Tāpat jāņem vērā, ka kopumā debesis būs ļoti apmākušās, naktī pārsvarā Latgalē un Vidzemē sagaidāms slapjš sniegs, bet dienā nokrišņi pamatīgi būs visā valstī. Zemgalē, Kurzemē un Vidzemes rietumos gaidāms lietus un pamatīgs slapjdarņķis, bet Austrumu daļā galvenokārt sagaidāms sniegs, tomēr vietām iespējams arī sasaltošais lietus jeb tā saucamā atkala. Ja runa iet par ceļiem, tad īpaši uzmanīgiem jābūt Latgalē un Vidzemē, kur ceļi apledos ļoti pamatīgi.

Kopumā valdošais būs lēns dienvidrietumu vējš, tomēr pēcpusdienā un vakara pusē Kurzemes piekrastē vēja ātrums var attīstīties līdz par 19 metriem sekundē, kas jau tuvojas pamatīgam vētras spēkam. Kopumā minimālā gaisa temperatūra nakts pirmajā pusē būs ap 0 līdz +3 grādiem. Savukārt Latvijas austrumos būs aptuveni no -1 līdz pat -6 grādiem. Tomēr drīz vien kļūs siltāks, jo dienas gaitā temperatūra varēs pacelties līdz pat +5 grādiem veidojot pamatīgu atkusni.

Savukārt Rīgā būs apmācies laiks, brīžiem būs ne tikai lietus, bet arī slapjš sniegs, kas visu pārvērtīs par pamatīgu biezu masu. Arī Rīgā minimālā gaisa temperatūra nakts pirmajā daļā būs ap 0, savukārt dienas gaitā temperatūra pakāpsies līdz pat +3 grādiem. Esiet uzmanīgi uz ietvēm un autoceļiem.

Avots