Interesanti

Bricis negaidīti nāk klajā ar paziņojumu, kas mūs īstenībā sagaida šīs nedēļas beigās

Grūti pat aptvert, ka ziema ir gandrīz klāt, toties pirmā sniega segas jau paspējušas sasniegt dažādas valsts vietas, kas liecina par to, ka ilgi vairs nav jāgaida līdz tam, ka tā būs tikai ierasta parādība katru dienu.  Nav noslēpums, ka šīs nedēļas pirmās dienas aukstums licis daudziem satrauktis par to, ko tad mēs varam sagaidīt tālāk un uz šo jautājumu paspējis atbildēs Bricis, kurš izteicies par gaidāmo laiku nedēļas otrajā pusē. 

Šodien no rīta jau tika paziņots, ka otrdienas vēlā vakarā Kurzemi pavisam noteikti sasniegs nokrišņu zona, kas piekrastē atnesīs lietu, bet citviet reģionā ir gaidāms arī pamatīgs slapjš sniegs, tā liecina jaunākās prognozes. Savukār vēlāk nakts gaidā nokrišņu zona aptvers teju vai visu valsti. Līdz ar to arī sākotnēji nesot sniegu, bet jau uz rīta pusi tas pilnībā pāries lietus veidā. Kurzemes centrālajā daļā, kā arī Vidzemē un Latgalē īslaicīgi veidosies neliela un slapja sniega kārta.

Visiem autovadītajiem pavisam noteikti un īpaši stingri jāņem vēra to, ka ceļi var būt īpasi slideni, tāpēc jau laikus noteikti vajadzētu atcerēties par savlaicīgu riepu nomaiņu, lai pretējā gadījumā pēc tam nav ilgi jāsēž servisā, kad veidosies garās un nepatīkamās rindas. Dienas gaidā īslaicīgi, tomēr atkārtoti var nedaudz līt, savukārt nedaudz vēlāk galējos valss austrumos vēl būs iespējama snigšana, tāpēc rīt attiecīgajās valsts daļās to noteikti varēsim novērot.

Kopumā pūtīs salīdzinoši brāzmainas dienvidrietumu vējš no 10 līdz 15 metriem sekundē, bet piekrastē brāzmas būs krietni spēcīgākas, kur tās varēs sasniegt līdz pat 20 metriem sekundē, tāpēc piekrastē dzīvojošajiem pavisam noteikti jābūt uzmanīgiem. Minimālā gaisa temperatūra nakts sākumā būs ap -1 līdz +4 grādiem, piekrastē līdz pat 6 grādiem, bet nakts otrajā pusē kļūs jau ievērojami siltāks. Dienā temperatūra atkal varēs pacelties līdz pat +10 grādiem.

Jāņem vērā, ka Rīgā būs lielākoties ļoti apmācies laiks, nakts pirmajā daļā gaidāms slapjš sniegs, kas ātri vien pāries lietus veidā. Kopumā diena paies bez salīdzinoši lieliem nokrišņiem. Dienvidrietumu vēja brāzmas gaidāmas ap 10 – 13 metri sekundē. Minimālā gaisa temperatūra nakts sākumā būs ap +2 grādiem, bet uz rīta pusi kļūs jau ievērojami siltāks, līdz pat +6 grādiem, bet dienas gaidā pakāpsies līdz pat +7… +8 grādiem.

Avots