Interesanti

Bricis paziņo par bīstamo laika prognozi nākamajai nedēļai : “Karstums vēl nesamazināsies!”

Daudzi noteikti ir priecīgi par saulainajām un karstajām dienām, tomēr ne visiem tāds laiks patīk, jo ir cilvēki, kuriem sākas veselības problēmas un nākas censties atdzesēties aukstās telpās, tomēr arī ne visiem ir šāda tipa iespējas, līdz ar to daudzi nonāk slimnīcās ar pārkaršanu un saules dūrieniem.

Šoreiz gan pats svarīgākais jautājums ir par to, kas tad mūs īsti sagaida nākamnedēļ un kāds laiks būs gaidāms. Kā izrādās, karstums itin nemaz nepazudīs, tiekot prognozēts, ka varot tik pārspēti iepriekšējie karstuma rekordi, kas iedvešs bailes par to, cik tad īsti liels karstums varētu būt.

Izrādās, ka satraukumam tik tiešām ir pamats, jo kā izrādās Kanādā un teju visā Amerikā tiek sasniegtas rekordaugstas gaisa temperatūras, kas arī viņiem nav bijusi ierasta lieta. Līdz ar to, tas liek aizdomāties, kas gaidāms tālāk, ja karstums nākotnē turpinās šādi pieaugt?

Lai arī viņiem karstums ir tik tiešām neizturam pāri +40 grādiem, Latvijā itkā nebūtu par ko sūdzēties, bet arī mums gaidāms krietni karstāks laika periods. Šajā gadījumā svarīgi atcerēties to, ka tieši šī vasara karstuma dēļ jau ir kļuvusi tik tiešām par vēsturisku, jo kalendārās vasaras pirmās puses gaisa temperatūra neka iepriekš nav bijusi tik ļoti augsta, kas liecina par reālo šī brīža situācija un notiekošo.

Jau nākamnedēļ karstums vēl var krietni pastiprināties un visticamāk, arī visu trīs vasaras mēnešu vidējā temperatūra sasniegs vēl iepriekš nebijušu līmeni un tiks pārspēti teju vai visi vasaras karstuma mēneši. Lieki gan domāt, vai šādi temperatūra varētu paaugstināties arī nākamos gadus?

Jāteic, ka šis ir ļoti labs piemērs tieši tam, cik ļoti nozīmīgs ir vidējās temperatūras kāpums par klimita pētnieku bieži ieminas par diviem grādiem. Tas gan nenozīmē mazliet siltakas dienas, tas nozīmē tieši to, ka sagaidāmi biežāki un pat ekstremālāki karstuma viļņi. Tieši šī iemesla dēļ darētu atcerēties, ka uz visu kopējo lomu strādā arī globālā saslišana, ko ar katru gadu varēsim izjust arvien vairāk un vairāk.

Avots