Interesanti

Bricis paziņo par gaidāmo laiku nedēļas izskaņā : “Ko tādu mēs negaidījām!”

Jau iepriekš tika ziņots par gaidāmo laiku šonedēļ un paziņotais itin nemaz neiepriecina, jo katru dienu lietavas ir tik regulāras un temperatūra tikai pazeminās, nemaz nerunājot par to, kas mūs sagaida vēl priekšā, jo kā izrādās viss nemaz nav tik patīkami kā iepriekš varēja šķist un tam ir zināmi vairāki iemesli, kas beidzot tikuši paziņoti.

Iesākumā ir jāiesāk ar to, ka jau ceturtdien teju visā Latvijas teritorijā ļoti krasi un ievērojami pastiprināsies vēja brāzmas, kā arī lietus nokrišņu daudzumus, kas liks justies kā pamatīgā negaisa viducī, vai pat vētrā, jo vēja ātrums jau tuvosies vētras spēkam, kas rūpīgi jāņem vērā plānojot ikdienas darbu, tā liecina jaunākās prognozes.

Tāpat jāņem vērā, ka naktī debesis nedaudz sāks skaidroties, tomēr rīta pusē lietus sagaidāms jau Kurzemes pusē. Vējš lielākoties iesāksies lēns un mainīga virziena, tomēr tas būs tikai iesākumā, jo tas turpinās pieņemties spēkā, kas itin nemaz nebūs labi, par to arī stāstīsim zemāk, tāpat vietām veidosies spēcīga migla, tāpēc autovadītājiem jābūt īpaši uzmanīgiem.

Ja runa iet par minimālo gaisa temperatūru, tad tā noslīdēs jau tikai ap 1…līdz + 6 grādi, savukārt Vidzemē un Latgalē gaisa temperatūra noslīdēs līdz pat -2 grādiem pēc celsija, kas tik tiešām liek aizdomāties par esošo laiku un cik ātri paliek auksts, tomēr laiks ķerties klāt par laika prognozi un vēja ātrumu, kas var sasniegt pat vētras spēku.

Jau dienas gaidā sākot no rietumiem pamatīgi apmāksies, dienas pirmajā pusē lietus gaidāms tikai Kurzemē, bet līdz vakaram pamatīgi līs jau visā valstī. Savukārt pēcpusdienā un vakarā Kurzemē un valsts centralajā daļā līs ilgstoši pie tam ļoti spēcīgi kopā ar pamatīgām vēja brāzmām. Dienas gaidā pieņemsies spēkā dienvidu un dienvidrietumu vējš, kas pēcpusdienā brāzmas sasniegs jau ap 16 metriem sekundē, bet piekrastē līdz pat 22 metriem sekundē, kas ir tīrākais vētras spēks.

Rīgā nakts paies bez lielākiem nokrišņiem un dienas pirmajā pusē uzspīdēs nedaudz saulīte,  savukārt dienas otrajā pusē gaidāms lietus un vakarā tas pārvērtīsies par pamatīgu pērkona negaisu, tieši tāpēc līdzi jāņem lietussargi un jābūt uzmanīgiem no pamatīgā vēja.

Avots