Interesanti

Bricis paziņo par gaidāmo laiku svētdien – “Gaidāms patīkams pārsteigums”

No esošajām brīvdienām pats siltākais un patīkamākais laiks būs gaidāms tieši svētdien, ņemot vērā to, ka tieši nedēļas beigas tikušas pavadītas nemitīgā lietā un vejā, tomēr šoreiz gaidāma atkal silta un patīkama diena, kas radīs patīkamas emocijas, tomēr, kas mūs sagaida tālāk un vai vēl šajā vasarā būs gaidāmi karstuma viļņi? 

Jau sestdienas nakts būs ļoti apmākusies, gaidāmas lietusgāzes un pat brāzmainas vējš. Daudzviet šodien jau pamatīgi nogāza, tomēr lielākoties lieti bija lokāli un caurmērā uz īsu brīdi, tomēr ja gāza, tad riktīgi. Naktī uz svētdienu gaidāms nepatīkams un ļoti brāzmains austrumu, ziemeļaustrumu vējš, savukārt dienā – lēns mainīga virziena vējš, kas radīs patīkamas sajūtas par gaidāmo silto dieniņu.

Savukārt minimālā gaisa temperatūra naktī gaidām ap +12 līdz +16 grādiem, kas dzestrās un aukstās naktis padarīs krietni siltākas un patīkamākas, jo vēl nav zināms, cik tad ilgi šajā vasarā varam sagaidīt tik tiešām patīkamas naktis, kuru laikā varam doties atpūsties nakts stundās. Lielāka temperatūra ir gaidāma tieši piekrastes zonās, kur gaidāmi ap +17 līdz +22 grādi pēc celsija.

Jāņem gan vērā, ka svētdien mākoņu būs krieni mazāk. Var būt situācijas, ka vietām Kurzemē gaidāms īslaicīgs lietus, kļūs siltāks un pēcpusdienā temperatūra būs var sasniegt jau ap +22 līdz +27 grādus robežu, kas kopējo dienu padarīs par lielisku iespēju doties uz pludmali, lai ne tikai sauļotos, bet arī dotos kārtīgā peldē. Tomēr, kas mūs īsti sagaida tālāk un kā ar karstuma viļņiem, vai tie vēl būs gaidāmi?

Ja runa iet par nākamo nedēļu, tad laiks lielākoties saglabāsies silts, taču arī būs dienas, kurās varēsim sagaidīt pamatīgas lietusgāzes, jāņem gan vērā, ka tik siltas dienas, kā svētdiena nākamnedēļ laikam īsti nebūs sagaidāmas, jo pēc siltās svētdienas gaidāmas, ka pirmdien un otrdien gaisa temperatūra dienā varētu sasniegt ap +23 grādiem centrālaja reģionā.

Pēc esošajām prognozēm izskatās, ka karstuma viļņi Latvijā visticamāk nebūs, lai gan prognozes var mainīties strauji, tomēr augusts parasti nav tas mēnesis, kura beigās pēkšņi uzplaiksnītu kāds karstuma vilnis.

Avots