Interesanti

Diemžēl, ir daudz sliktak, nekā iepriekš teikts! Paziņo cik ilgi vēl būs jāmokās ar Covid-19 pandēmiju

Lai gan Lielbritānijas SARS-CoV-2 mutācijas izplatība daudzās Eiropas valstīs slēpa cilvēku cerības atgriezties normālā dzīvē jau pavasarī, BioNTech dibinātājs Ugurs Šahins prognozēja, ka mēs varam sagaidīt, ka saslimstība un mirstība tiks ievērojami samazināta jau šī gada vasarā, tomēr par to vēl esot pāragri cerēt, jo vēl ir gana daudz problēmu, kuru nāksies atrisināt. 

Intervijā Der Spiegel medicīnas profesors norādīja, ka, palielinoties vakcinācijas līmenim, saslimstība Vācijā sāk samazināties jau maija beigās vai jūnija sākumā, bet līdz vasaras beigām mēs būsim spēj kontrolēt pandēmiju. Tas nenozīmē, ka nebūs personisku uzliesmojumu, taču tas ir radījis iespēju atgriezties normālā dzīvē.

Vakcinācijas intervāls ir līdzīgs gripai Turklāt BioNTech, kas izstrādāja pirmo vakcīnu pret SARS-CoV-2, dibinātājs uzskata, ka cilvēkiem pēc kāda laika var būt nepieciešama trešā vakcīnas deva. Viņš izvirzīja jautājumus par Der Spiegel problēmu vēlākais līdz nākamajam gadam. “Es tā domāju.” Vismaz, lai uzturētu plašu vakcinācijas aizsardzību iedzīvotājiem, “sacīja Šahins.

Pēc viņa teiktā, var būt nepieciešams ik pēc diviem gadiem palielināt revakcinācijas devu, kas pielāgota potenciālajiem jaunajiem vīrusa variantiem. Tāpat kā profilakse. Tāpat gripa, vakcinācija pret koronavīrusu var kļūt par jaunu normu. Ceturtdien Maincas uzņēmums BioNTech un tā ASV partneris Pfizer paziņoja par jaunu pētījumu, lai pārbaudītu iespējamās trešās revakcinācijas vakcīnas efektivitāti.

Šī iemesla dēļ 144 dalībniekiem Amerikas Savienotajās Valstīs trešā vakcīna jāsaņem 6 līdz 12 mēnešu laikā pēc pirmajām divām injekcijām. Pētījumā tiks novērtēta arī papildu trešās devas ietekme uz pašlaik cirkulējošo un jauno vīrusu celmu imunitāti. Laika gaitā šāda veida revakcinācija var būt nepieciešama reizi divos gados.

Ugurs Šahins intervijā žurnālam “Der Spiegel” (Der Spiegel) arī atzina, ka lielākajai daļai ekspertu ir lielas cerības uz iespēju izmantot vakcīnas, lai novērstu vīrusa izplatīšanos, tāpēc šeit 90% efektivitāte vienā apgabalā viņu pārsteidza . Pirmie dati par vakcīnu spēju novērst vīrusa pāreju no vienas personas uz otru tika publicēti šonedēļ New England Journal of Medicine, un tiek strādāts pie sīkākas informācijas papildināšanas.

BioNTech / Pfizer koronavīrusa vakcīnas izstrādātājs Ugurs Šahins aicināja nodrošināt ilgtermiņa ražošanas jaudu, lai nodrošinātu cilvēkus ar Covid-19 vakcīnu. Pēc viņa teiktā, tuvāko gadu laikā cīņā pret pandēmiju būs jākoncentrējas uz divām svarīgām jomām. “Pirmkārt, mums jāturpina ražot vakcīnas, lai tās būtu pietiekamas, lai uzlabotu vakcināciju un piegādi citām valstīm. Otrkārt, mums jāspēj ražot ātras pielāgotas vakcīnas supermutācijām.”

Avots