Interesanti

Kariņš ir paziņojis pavisam nepatīkamus jaunumus cilvēkiem

 

Kurš to būtu domājis, ka tāds brīdis tik tiešām pienāks, lai arī iepriekš visu laiku tika stāstīts, ka tā īsti nemaz nebūs un nevarēs darīt, tomēr kā vienmēr dzīvē pieradās pretējais solis, kas ir liels sašutums daudziem cilvēkiem. Lai arī situācija jau nav tā gana patīkama, Kariņš nācis klajā ar paziņojumu, kurš to visu padarījis vēl bēdīgāku.

1. Aprīlī notikušajā valdības sēdē atsevišķi ministri, tajā starpā mūsu premjers Krišjānis Kariņš (JV) pieļāva pavisam reālu iespēju neļaut nevakcinētiem mediķiem doties uz darbu, lai tādējādi varētu pasargāt visus citus pacientus no inficēšanās ar briesmīgo vīrusu. Interesanti gan ir tas, ka iepriekš viņš teica, ka vakcinācija pavisam noteikti nebūs spiesta lieta cilvēkiem.

Esošo diskuciju par šo jautājumu uzsaka tieši zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (NA), tādējādi pazuot lielas bažas, ka ļoti daudzi cilvēki ar Covid-19 inficējas tieši slimnīcās. Arī premjers uzreiz metās paust viedokli, ka tos mediķus, kuri izvēlas nesaņemt vakcīnu, varētu vispār aicināt vairs nedoties uz darbu, vai pat pilnībā liegt iespēju iet uz darbu. “Nav jau spiesta lieta vakcinēties, un nav arī spiesta lieta iet uz darbu,” sacīja Kariņš.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) paskaidroja, ka saslimstība stacionāros ir nedaudz mazinājusies un esot beidzot novērojama ilgi gaidītā krītošā tendence. Ministrs uzsvēra to, ka slimnīcas līdzīgi, kā citas vietas, kur pulcējas tik tiešām ļoti daudz cilvēku, tāpēc ir paaugstināta riska zona. Tieši šī iemesla dēļ mediķi tika vakcinēti kā pirmie.

Lasi vēl : Atklājas, ka 500 Eiro nebūšot viss! Lūk, ko paziņojis Kariņš!

Lielākā daļa medicīnas personā šo iespēju jau izmantoja, tomēr ir atsevišķa daļa, kura savu apsvērumu dēl atteicās no šīs vakcinācijas. Vienalikus veselības Ministrs pauda, ka slimnīcās parādās domstarpbības, jo personālam noteikti dažādi testēšanas algoritimi. Tiem mediķiem, kuri vēl nav vakcinējušies, tesi ir jāveic krietni biežāk nekā vakcinētajam personālam. Tas šobrīd jau radījis lielu rezonansi sabiedrībā.

Tieši pēc Lieldienām esot plānots iepazīstnāt ar tām priekšrocībam un arī atšķirībām, kādas tad būs pieejamas tiem cilvēkiem, kuri veiks vakcināciju. Tas pilnībā attieksies uz visu sabiedrības daļa, nevis tikai uz mediķiem.

“Pie pabeigtas vakcinācijas ir jāsaprot, kas ir droši un, ko nedrīkst darīt tie cilvēki, kuri ir pilnībā vakcinēti,” izteicās veselības ministrs, vienlaikus paziņojot, ka Valdībā vēl noteikti runās par šīm konkrētajām priekšrocībām.

Avots