Interesanti

Atklājas, ka 500 Eiro nebūšot viss! Lūk, ko paziņojis Kariņš!

Patreizējā situācijā tieši bērni un ģimenes ir viena no pandēmijas tām sabiedrības daļām, kuras ir cietušas visvairāk. Tieši šī iemesla dēļ tika atbalstīts tas, ka viņi būs tie, kas saņems pašu pirmo pabalsta veidu, kas šajā gadījumā bija 500 Eiro atbalsts ģimenēm ar bērniem. Lai arī tas bija tikai vienreizējs un beznosacījuma atbalsts, Kariņš paziņojis, ka valdība pie tā neapstāsies un tiks sniegta palīdzība arī vēl citām sabiedrības daļām. Tā intervijā Tv3 raidījumam “900” sekundes pastāstīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Viņš stingri uzsvēra, ka ar vadības un Krīzes padomes lēmumu jau pirms laika tka izveidota pandēmijas ierobežošanas stratēģiskās vadības grupa, kuru galvenais uzdevums būs palīdzēt valdībai identificēt pārējās sabiedrības daļas, kurām šajā grūtajā laikā atbalsts pietrūkst visvairāk.

Konkrētais uzdevums ir tiesi palīdzēt valdībai atrast un identificēt, kuras vēl ir tās cilvēku grupas, kurām mēs šobrīd nesniedzam pietiekamu palīdzību, bet kuram būtu jāsniedz palīdzība teši pandēmijas laikā un kā mēs šajā visā sakarā varētu samazināt kopējo nevienlīdzību valstī. Uzdevums varbūt tik tiesām skan vienkārši, tomēr mums ir virkne cilvēku, kas tagad pie tā visa strādā. Kad risinājums būs, es to virzīšu valdībai apstiprināsnai, solīja Kariņš.

Viņam uzreiz tika lūgts precizēt, vai tas tiešām nozīmē, ka līdzīgu pabalstu kā ģimenes ar bērniem varētu saņemt vel citas sabiedrības daļas grupas, valdības vadītājs atbildēja, kādi varētu būt iespējamie atbalsta veidi. “Man mērķis ir tiesam identificēt tās iedzīvotāju grupas, kurām šobrīd visi pabalsti iet garām, bet kuri šajā situācijā ciešs” izteicās Kariņš.

Jāpiemin, ka arī pensionāriem tiks piešķirts pabalsts, kuru sātkonētji izvirzīja, tad uz brīdi nolika malā, bet beigu beigās apstiprināja un Aprīļa laikā arī pensionāri saņems savu konkrēto pabalstu, tātad Kariņš tik tiešām sākotnēji pilda savus sacīto.

Tomēr vairs nekādas runas neesam dzirdējuši par to, vai tiks atbalstītas vēl kādas sabiedrības daļas, kā piemēram studenti, kuriem ir studiju maksa un mācības turpinās, taču nauda ir jāmaksā. Atliek tikai cerēt, ka tiks veidoti papildu atbalsti un Kariņš turpinās turēt savu vārdu.

Avots