Interesanti

Karstums šovasar jau tiešām galā? Bricis paziņo nepatīkamas prognozes par turpmāk gaidāmo laiku!

Kurš gan to būtu domājis, ka vasara jau ir burtiski noslēgusies. Daudziem tā gan varētu nešķist, jo karstums tik tiešām ir pamatīgi liels un patīkams, tomēr jau pēc vairākām dienām visi lielie prieki pazudīs. Tam ir vairāki ļoti būtiski iemesli, kas ir jāņem vērā ikvienam, jo rudens nepatīkamais aukstums ir daudz tuvāk, nekā mēs varam iedomāties, līdz ar to karstās dienas ir salīdzinoši maz. Laiks ķerties klāt pie paša būtiskākā, lai izprastu visu pareizi!

Ņemot vērā patreizējos apstākļos, vēl šonedēļ valsts teritorijā tik tiešām būs ļoti karsti brīži, liecina prognozes. Jau no otrdienas visu nedēļu pēcpusdienās būs ap +26 līdz +32 grādiem. Vietām pa kādam grādam varētu būt vēl karstāks. Neskatoties uz to, atsevišķās vietās veidosies arī kāds negaisa mākonis, līdz ar to jārēķinās arī ar kādu spēcīgāku negaisu un lietavām. Tāpat arī piekrastēs būs salīdzinoši aukstāks, ap 23 līdz 25 grādiem. Ja skatāmies uz nedēļas beigām jeb sestdienu un svētdienu, tas šajās dienās gaiss iekarsīs vēl krietni vairāk un dienas laikā temperatūra daudzviet būs pat +33 un atsevišķās vietās pa kādam grādam vairāk.

Šī nedēļa vēl būs pēdējā, kurās naktis būs salīdzinoši siltas un vietām tveicīgas. Minimālā temperatūra naktīs būs ap 16 līdz 21 grādam. Arī vēji lielāko nedēļas daļu būs salīdzinoši lēni un nāks tieši no austrumu puses. Viss ļoti krasi mainīsies jau nākamajā nedēļā, kad situācija mainīsies pilnīgi pretējā virzienā un tas jāuztver ļoti nopietni.

Tieši nākamnedēļ laiks pilnībā mainīsies un augusta pēdējās dienās kļūs ievērojami aukstāks. Taču jau septembra sākumā kļūs ievērojami rudenīgāks. Naktīs daudzviet temperatūra būs vien dažus grādus virs nulles. Tādējādi būs iespējamas arī pirmās salnas zāles augstumā, savukārt pēcpusdienās temperatūra bieži nesasniegs pat niecīgo 20 grādu atzīmi.

Patreizējās prognozes liecina, ka temperatūra septembra pirmajās dienās būs ļoti tuvu klimatiskajai normai, taču pēc karstā augusta noslēguma, temperatūras pazemināšanās būs ļoti strauja un izskatās, ka tas būs uz palikšanu un tik karstas dienas šogad, visticamāk, vairs nejutīsim.