Interesanti

“Laiks mainīsies patiešām krasi!” Bricis jau ļoti laicīgi paziņo par gaidāmo laiku tuvākajās dienās

Vēl tikai pāris dienas atpakaļ laiks bija tiešām patīkami karsts un labvēlīgs, taču jau atkal situācija krasi mainās un, diemžēl, laiks atkal pasliktinās un paliek vēsāks. Ja vēl pirms laika tika ziņots, ka karstuma vilnis varētu būt jūlija beigās, tad šīs prognozes acīmredzami nepiepildījās un šobrīd varam redzēt, ka gandrīz katru dienu līst un gaiss paliek arvien vēsāks, taču ko mēs varam sagaidīt tuvākajās dienās un vai šāds laiks turpināsies būs arī augustā?

Jau trešdien laiks valstī kļūs krietni vēsāks, tā liecina jaunākās prognozes, kuras gan nav patīkamas. Pie tam naktī valsts austrumu daļā brīžiem līs, pie tam konkrētās vietās lietusgāzes būs īpaši spēcīgas, kas atkal varētu nedaudz appludināt zemākās zemes vietas. Ja ņem vērā dienas laiku, tad arī dienā īslaicīgi līs, galvenokārt Vidzemē un Kurzemē, kā arī Latgalē. Cilvēkiem attiecīgi jāsagatavojas esošajām lietavām, ja esat ieplānojuši kādus darbus vai aktivitātes ārpus mājām, tad noteikti līdzi jāņem lietussargs, lai nesanāktu izlīt!

Kopumā pūtīs dienvidrietumu, rietumu vējš ar vēja brāzmām līdz aptuveni 15 metriem sekundē, kas gan nav gana spēcīgi, tomēr tas esošo laiku padarīs vēl nepatīkamāku un vēsāku. Minimālā gaisa temperatūra naktī zemākajā posmā būs ap 11 grādiem, savukārt dienā svārstīsies ap 17 līdz 22 grādiem, kas gan nav īpaši daudz ņemot vērā, ka ir vasaras siltais periods un laikam vajadzētu būt krietni siltākam, taču diemžēl tā nemaz nav!

Pie tam jāņem vērā, kā Rīgā nokrišņi būs mazāk iespējami. Pūtīs salīdzinoši mērens dienvidrietumu vējš. Maksimālā temperatūra dienā būs vien ap +19 grādiem, kas gan būs tikai atsevišķās vietās. Tāpēc jārēķinās, ka kopumā dienas gaidāmas tiešām salīdzinoši vēsas un lietainas līdz pat jūlija beigām, tomēr svarīgākais jautājums ir par to, vai šāds laiks varētu turpināties arī augustā?

Pagaidām par to ir grūti spriest, taču pastāv iespēja, ka augustā varētu būt arī kāds patīkamāks karstuma vilnis, kas atnesīs silto laiku, taču par to vēl ir pāragri spriest, jo ņemot vērā patreizējos laikapstākļus, viss nemaz neizskatās tik labi, kā vasarai pienāktos.