Interesanti

Pēc milzu karstuma Latvijā ir pamatīgi mainījusies laikapstākļu prognoze pilnīgi visai atlikušajai vasarai

Jāņem vērā, ka aizvadītie svētki tika pavadīti, tik tiešām pamatīgā karstuma tveicē, kas palēnām dodas prom un ļauj izbaudīt arī nedaudz zemāku gaisa temperatūru, tomēr tieši dēļ šīs milzīgās tveices pamatīgi ir izmainījusies prognoze visai atlikušajai vasarai, jo tagad viss ir mainījies pilnībā.

Jau Jūlijā Latvijā caurmērā ir krietni augstāks atmosfēras spiediens un līdz ar to jāņem vērā, ka gaidāms siltāks laiks nekā vidēji citos gados, tā pašlaik liecina pašas jaunākās prognozes par esošo un turpmāko laiku Latvijā.

Tieši šobrīd jāņem vērā tas, ka Eiropas Vidējā termiņa laika prognožu centra dati liecina, ka tieši visas Jūlija nedēļas Latvijā gaidāmas krietni un ievērojami siltākas, nekā vidēji par normu. Savukārt Maijā šīs prognozes vēstīja par vēsu Jūniju, kas nemaz nav piepildījies, tieši pretēji, ar lielo un negaidīto karstuma atnkāšanu ir pilnībā mainījušās prognozes visai atlikušajai vasarai.

Arī pašas Dānijas Meteorloģijas institūts jau ir norādījis, ka sākotnējās prognozes par salīdzinoši mitru un vēsu vasaru Baltijas jūras reģionā nemaz nav piepildījušās un atbilstoši pašām jaunākajām prognozēm un ievāktajiem datiem aiz jūnija sekos ļoti silts jūlija, kā arī augusta pirmāpuse.

Tālākā prognozes liecina, ka augusta izskaņā jau salīdzinoši ātri kļūs izteikti rudenīgs, būs gan pastāvīgi lieti, gan negaisi un pat vētras. Šoreiz gan jāņem vērā, ka tas vēl ir salīdzinoši tālu un tā jau ir vairāk kā tīra minēšana un nekas cits.

Lai arī šobrīd Jūlijā tiek prognozēts anticiklons, kas parasti nozīmē ļoti sausu un saulainu laiku, versijas par esošo nokrišņu daudzumu ir salīdzinoši atšķirīgas. Pagaidām izskatās, ka visticamāk anticklinos nebūs gana spēcīgs, turklāt jūnijā sasilušās Baltijas jūras dēļ ir sagaidāms krasi paaugstināts gaisa mitrums, tieši tādēļ bieži var veidoties lietus, kā arī negaisa mākoņi.

Tāpat ticis paziņots, ka vismaz tuvākajā laikā nav gaidāma tik milzīga tveice un karstuma dienas, kā tas bija svētku laikā. Tāpēc tuvākajās nedēļās varam justies droši par to, ka neuznāks tik milzīgs karstuma vilnis, kā tas pēkšņi notika svētku laikā.

Avots