Interesanti

Latvijas prezidents pavisam pēkšņi nācis klajā ar ļoti striktu un svarīgu paziņojumu!

Ikviens noteikti zina par situāciju Krievijā, kas saistīta ar Alekseju Navaļniju. Šoreiz ir pienākusi tā reize, kad izteicies ir arī Latvijas prezidents un pie tam, tas ir ļoti nopietni. Prezidents apgalvo, ka nekavējoties ir jāatbrīvo Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Naviļnijis, kā arī miermīlīgie demonstranti un žurnālisti, kuri pašlaik tiekot vajāti.

Viņi tiekot apcietināti saistītā ar viņu prettiesisko, politisko motivēto aizturēšanu, kā arī notiesāšanu. Tieši tik stingru un gaišu nostaju ir paudis Latvijas valsts prezidents Egils Levits, kurš ir neizpratnē par notiekošo situāciju Krievijā, kas saistīta ar Alekseju un tām saistītām lietām.

Kā sacīja prezidenta padomniece Aiva Rozenberga, valsts pirmā amatpersona arī atgādināja Krievijai, ka Krievijai kā Eiropas Padomes dalībvalstij ir jāievēro demokrātijas, tiesiskuma un cilvēktiesību principi, kas ar šo notikumu acīmredzami netiek ievērots.

“Sagaidu, ka rīt Eiropas Savienības (ES) augstākais pārstāvis ārlietās un drošības politikā Žozeps Borreljs vizītē Maskavā stingri paudīs ES vienoto viedokli šajā jautājumā,” izteicās Valsts prezidents.

LETA rakstīja, ka Borels šonedēļ plāno apmeklēt Krieviju un cer apciemot ieslodzīto opozīcijas līderi Navaļniju. Plānots, ka ES augstā pārstāve ārpolitikas un drošības politikas jautājumos ieradīsies ceturtdien, 4. februārī. Viņa vizīte sakritīs ar iespējamo ilgtermiņa ieslodzījumu Nivalalnijā.

Kā ziņots, Maskavas tiesa otrdien apmierināja Krievijas Federālā soda izciešanas dienesta (FSIN) lūgumu mainīt opozīcijas līdera 2014. gada pārbaudes laiku uz reālu trīsarpus gadu cietumsodu.

Viņam tika piespriests trīsarpus gadu cietumsods mājas arestā un apmēram desmit mēneši. Tāpēc Navaļnijam kolonijā būs jāpavada apmēram divi gadi un astoņi mēneši. Pirms sprieduma stāšanās spēkā Navaļnijs pavadīs apcietinājumā

Avots