Interesanti, Noderīgi

Latvijas prezidents pēkšņi ir nācis klajā ar nopietnu brīdinājumu visai tautai

Latvijā uz katriem 100 tūkstošiem iedzīvotāju noslīkušo skaits jau ilgstoši ir visaugstākais Eiropas Savienībā, sešas reizes pārsniedzot vidējo rādītāju blokā. Turklāt traģiskākais ir tas, ka noslīkst daudz bērnu, jo vecāki viņus pienācīgi nepieskata, atrodoties ūdenstilpņu tuvumā.

Arī šovasar karstā laika ietekmē dzīvību uz ūdens zaudējuši tik daudz cilvēku, ka bažas par šo problēmu paudis pat valsts prezidents Egils Levits.

Pēc viņa teiktā, nav pieļaujami, ka mūsu valstī tik daudz ļaužu savas vieglprātības, nevērības un pārgalvības dēļ iet bojā uz ūdens, valsts līderis teica pēc Ikšķiles pludmales apmeklējuma.

Lai pārrunātu satraucošo situāciju, kas izveidojusies, kad daudzi cilvēki zaudē dzīvību, atpūšoties pie ūdens, Levits tikās ar biedrības “Peldēt droši” dibinātāju Zani Gemzi un Latvijas Peldēšanas federācijas prezidentu Aivaru Platonovu.

Tikšanās norisinājās biedrības “Peldēt droši” rīkotajā nometnē Ikšķiles pludmalē nolūkā vērst vairāku atbildīgo institūciju un visas sabiedrības uzmanību tam, kā panākt, lai ūdensprieku cienītāji veldzētos ūdenstilpnēs, ievērojot drošības pasākumus.

Levits solīja, ka mudinās valsts amatpersonas izskatīt šo jautājumu, vispirms apspriežot to ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu. Valsts prezidents arī aicināja skolas, pašvaldības un ministrijas nodrošināt, ka bērni jau skolā apgūtu peldētprasmi, jo liela nozīme ir jau mazotnē saprast, kas ir droša peldēšana.

Levits vērsās arī pie ģimenēm, aicinot būt piesardzīgiem un rūpēties citam par citu, sevišķu vērību pievēršot bērnu drošībai.

Viņš mudināja vecākus uzmanīt savas atvases pat tad, ja it kā šķiet, ka nekāda apdraudējuma nav. Prezidents novēlēja visiem Latvijas iedzīvotājiem vasarā kārtīgi atpūsties, bet peldēties droši.

Savukārt biedrības “Peldēt droši” dibinātāja Gemze uzsvēra, ka kopā ar prezidentu vedina ūdensprieku cienītājus nebūt pārgalvīgiem un rīkoties prātīgi, izbaudot vasaras atpūtu – strauji nedoties ūdenī, nelekt ūdenī uz galvas, peldēties tikai labiekārtotās pludmalēs, kā arī nedoties ūdenī negaisā, lietū vai naktī.

Latvijas Peldēšanas federācijas prezidents Platonovs pauda, ka problēmai ir jārod komplekss risinājums, jo traģiskā situācija uz ūdens ir valsts mēroga jautājums. “Ikvienam Latvijas iedzīvotājam jau skolā ir jāapgūst peldētprasme, lai droši atpūstos ūdens tuvumā,” teica Platonovs.

Visā 2019. gadā Latvijā noslīka 96 cilvēki. Savukārt 2020. gada pirmajā pusgadā noslīkušo skaits jau bija sasniedzis 70. Viens no tik liela noslīkušo skaita cēloņiem ir nepietiekama peldētprasme.