Interesanti

“Laiks mainīsies patiešām ļoti krasi!” Bricis Jau laicīgi paziņo vai vispār vēl ir gaidāma silta vasara?

Lai arī svētki ir pagājuši un lielais karstuma vilnis ir noslēdzies, tomēr tas vienalga liek uzdot jautājumu par to, kāds laiks mūs sagaida turpmāk un vai vispār šajā vasarā vispār karstums vēl būs gaidāms, vai tikai varam sagaidīt ikdienas lietavas un spēcīgus negaisus, kā tas pašlaik notiek jau katru otro dienu pēc karstuma viļņa noslēgšanās. Lai arī patreizējā temperatūra nav no pašām siltākajām, tomēr ņemot vērā, ka ir vasara, tad esošais siltuma stabiņš ir krietni zems, dienā sasniedzot vien ap +20 un kādu dienu varbūt nedaudz vairāk!

Tieši tas liek uzdot jautājumu vai šāda būs visa vasara, ja reiz tuvākās divas nedēļas prognozēs solās būs tieši šādas, tad vai karstums un patīkams laiks šovasar vispār vēl parādīsies vai tas šogad arī bija viss, kas cilvēkiem tika? Lai arī patreizējā prognoze nav nekāda patīkamā, tomēr ir kādas atsevišķas prognozes, kuras norāda uz to, kāda patiesībā varētu būt jūlija otrā puse un vai attiecīgi jūlija mēnesī vēl varēsim sagaidīt apmierinošu siltumu! Laiks lūkot tuvāk, kas tad īsti būs sagaidāms.

Bricis norādījis, ka lūkojoties esošajās ilgtermiņa prognozēs nav izslēgts, ka karstuma viļņi tik tiešām varētu vēl parādīties, taču tuvākās nedēļas prognozes ir diezgan apbēdinoša, jo lielākoties nav ne silts laiks, nedz arī īpaši saulains, jo regulāri konkrētās vietās būs lietusgāzes un dažviet pat lokāli negaisi, kas tad arī galīgi neiedvesmo par kādu vasarīgo sajūtu un to, kāds laiks vispār solās būs vēl uz priekšu.

Bricis norādījis, ka tieši līdz jūlija vidum kopumā laiks solās būs pavēss, kur temperatūra būs zem vidējās normas, kā arī ar daudz lietavām, bet jau otrā pusē sāksies, kas cits! Savukārt tieši otrajā mēneša pusē solās būt vidēji augstāka temperatūra nekā parasti, tas arī neizslēdz iespēju par to, ka varētu uznākt vēl kāds karstuma vilnis, taču par to vēl ir pāragri runāt, jo to precīzi zināsim vien tad, būsim tuvu mēneša vidum.

Visā kopumā ņemot situācija nav no tām labākajām un patreiz nešķiet, ka šī vasara būtu gana silta, lai arī karstuma vilnis bija pamatīgs, no abām pusēm pašlaik valda salīdzinoši mērens vēsums, nevis patīkams karstumiņš kā vasarai pienākas, taču pašlaik varam tikai cerēt, ka jūlija otrā puse tiešām būs siltam, jo savādāk tas liek domāt par to, vai šajā vasarā vispār vēl varēsim sagaidīt patīkami karstas un siltas dienas!