Interesanti, Šokējoši

Rīgas Lidostā notiek slēpts darbinieku streiks! Pārguruši un neēduši – Īstais iemesls milzu rindām Rīgas lidostā!

Ar stingru prasību pēc kompensācijas izmaksu par nokavētu reisu pie Lidostas Rīga ir vērsušies vairāk nekā 100 cilvēku. Visi kā viens bija ieradušies ļoti laicīgi, lai varētu bez steigas paspēt uz savu lidmašīnu, taču milzīgo rindu dēļ nespēja iziet drošības nepieciešamo kontroli. Valdība diemžēl vaino telpu šaurību, taču realitāte varētu būt pavisam cits. Tas esot drošībnieku slēptais streiks, kurš kļuvis acīmredzams.

Jau otrajā Oktobra pusē slimības lapas bija paņēmuši 40% no visiem lidostas drošības dienesta darbiniekiem. Protams, ka šāda tipa situācijā nav reāli un raiti apkalpot visus nepieciešamos pasažierus, arī lidmašīnas izlidojas pustukšas atstājos daudzus pasažierus vēl gaidot milzu rindā.

Aptuvei divas reizes vairāk pasažieru! Ilona Līce, kura ir Lidostas valdes priekšsēdētaja izteikusies, ka ēka paredzēta 3,5 miljoniem gadā. Taču šis cipars pērn ir bijis veselas divas reizes lielāks – 7 miljoni pasažieru. Visa situācija tiks vērsta par labu tikai 2024. gadā, kad tiks uzbūvēta Rail Baltica atzars ar termināli uz lidostu.

Ilona Līce Latvijas Radio paziņoja, ka par konkrēto darbinieku trūkumu neesot jāsūdzas, bet var just, ka darba tirgus kļūst tiešām “šaurs.” Par spīti visam, nesen publicētie darba sludinājumi liecina par pretējo. Lidosta jau meklē jaunākos aviācijas drošības instruktorus. Arī alga nav diez ko konkurētspējīga šīm amatam. Tie esot tikai 5 Eiro stundā, kas uz rokas mēnesī saņemsi tikai ap 600 Eiro. Bet pagaidiet, tas nemaz vēl nav viss!

Lasi raksta turpinājumu nākamajā lapā