Interesanti

Simtiem pārkāpumu un 1000 Eiro naudas sodi, lūk kā pagājusi iepriekšējā Komandantstundas nakts

Pagājušajā naktī policija pārbaudīja 4742 cilvēkus par komandantstundas pārkāpumiem, galvenokārt mutiskiem brīdinājumiem, bet īpaši nepaklausīgajiem likuma pārkāpējiem tika uzlikts naudas sods līdz 1000 eiro.

Pagājušajā naktī VP sadarbojās ar pašvaldības policiju, Valsts robežsardzi un Zemessardzi, lai uzraudzītu valsts komandantstundas ievērošanu no pulksten 22:00 līdz 5:00, kā arī Jaungada naktī un nākamajās naktīs.

Pagājušajā naktī papildus policijas spēkiem, kas veic ikdienas uzdevumus, komandantstundas laikā kontroles pasākumos piedalījās 1137 VP un 146 pašvaldības policisti, 35 robežsargi un 202 zemessargi, kuri pārbaudīja cilvēkus ārpus viņu dzīvesvietas.

Policija jau iepriekš uzsvēra, ka primārais mērķis nav sodu profilaktiskas instrukcijas un pagājušajā naktī uz ielām vairāk nekā 2300 gadījumos tika sniegti mutiski brīdinājumi. Tomēr komandantstundas neievērošanas dēļ ir uzsāktas arī 483 administratīvo pārkāpumu procedūras, no kurām lielākā daļa-209 ir Rīgas reģionā.

Policija piebilda, ka ir vismaz 154 pārkāpumi, un šī iemesla dēļ lems par administratīvās lietvedības uzsākšanu. Desmitiem gadījumuar  tīša un rupja pārkāpuma dēļ tiek uzlikti naudas sodi līdz 1000 eiro, un daudzos gadījumos tika arī  uzlikti naudas sodi 100, 300 un 500 eiro apmērā.

Pagājušajā naktī pulksten 3 no rīta Apes pilsētā VP darbinieks pamanīja automašīnu Audi. Autovadītājs gribēja apstāties, lai noskaidrotu iemeslu, tāpēc sāka skriet un nepakļāvās policijas lūgumam apstāties. Drīz pēc tam, kad likumsargiem izdevās apturēt automašīnu, viņi atrada 1991. gadā dzimušu vīrieti, kurš sēdēja pie automašīnas stūres un vadīja automašīnu 1,2% reibumā.

Automašīnā atradās arī kāds pasažieris, un, kā abi vīrieši pastāstīja policijai, viņiem par ierobežojumiem bija vienalga. Šajā gadījumā ir uzsāktas administratīvā pārkāpuma procedūras, lai vadītu automašīnu alkohola reibumā un nepildītu prasības par atrašanos ārā, tas ir, bēgšanu, un katrai personai par ārkārtas situācijas neievērošanu piemērots 1000 eiro naudas sods.

Savukārt Daugavpilī garāžā pulcējās ap 20 cilvēku, jau iepriekš svinot Jauno gadu. Šajā gadījumā maksimālais naudas sods personai ir 600 eiro.

Aģentūra LETA arī Rīgā sekoja vienai policistu ekipāžai. No turienes tika sodīts virtuālās spēles vīrietis. Viņš piedalījās “Pokemon Hunting”spēlē un  naktī un bija ļoti agresīvs pret policiju.

30. decembrī par citiem ārkārtas noteikumu pārkāpumiem tika uzsāktas vēl 168 administratīvā pārkāpuma procedūras. Starp tiem 43 vienumi ir par pulcēšanos un dalību privātajos pasākumos, 23 priekšmeti ir par “covidpass.lv” anketas neaizpildīšanu, bet 16 cilvēki – par sejas maskas nelietošanu.

Avots