Interesanti

Sieviete sašutumā par situāciju īres tirgū: Par mazu un neērtu dzīvokli liek maksāt vairāk nekā 400 eiro mēnesī

Kā katru gadu rudens periodā, īres tirgū vērojams kāpums un rosība, jo uz galvaspilsētu pārvācas studenti ne tikai no citām pilsētām, bet arī citām valstīm. Šogad īres tirgus šķiet īpaši aktīvs; potenciālie īrnieki komentē, ka tikt pie dzīvokļa ir gandrīz neiespējami, jo ne tikai cenas ir ļoti augstas, bet dzīvokļi tiek izīrēti gandrīz zibenīgi.

Situāciju īres tirgū pētīja LTV raidījums “Panorāma”, kas uzrunāja arī potenciālo īrnieci Leldi Adeli. Sieviete norāda, ka viņa visu vasaru ir īres dzīvokļa meklējumos, kā arī tas nebūt nav tik vliegli. Liene meklē 1 vai 2 istabu dzīvokli netālu no Rīgas centra, kurā viņai būtu ļauts dzīvot ar mājdzīvnieku – suni.

Par savu pieredzi sieviete stāsta šādi: “Summas pēdējā laikā ir tiešām ļoti augstas. Bet dzīvokļi, es teiktu, nav ne tik labi, ne tik grezni. Ļoti daudz ir tādi mazi, tādi studio tipa dzīvokļi, bet par patiešām milzīgām summām – apmēram 20 kvadrātmetri par 400 eiro, un tas ir tikai īre, bez komunālajiem maksājumiem.”

Bieži vien mazajos dzīvokļos plānojums paredz, ka gulta atrodas blakus virtuvei, galdam vai bufetei. Sievietei šķiet nepieņemami maksāt prasīto naudu par dzīvošanu un gulēšanu virtuvē un guļamistabā kā vienā telpā.

Arī nekustamā īpašuma kompānijās norāda, ka šobrīd pieprasījums krietni pārsniedz piedāvājumus, kas arī nozīmē salīdzinoši augstas īres cenas standarta īpašumiem. Situāciju īres tirgū komentē “Vestabalt” pārstāve Raimonda Omule: “Pieprasītāko dzīvokli varu noraksturot.

Lasi raksta turpinājumu nākamajā lapā