Interesanti

Sinoptiķi steidz paziņot par bīstamo laika prognozi šonedēļ – Gaidāmi ļoti spēcīgi negaisi!

Lieki piebilst, ka jau otrdien daudzviet Latvijā, galvenokārt valsts centrālajos, kā arī rietumu daļā ir sagaidāmas diezgan specīgas pērkona lietusgāzes, lokālos gadījumos tās var būt tik tiešām ļoti stipras. Pastāv liela iespējamība arī par krusu, tā prognozējusi Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģjias centrs (LVĢMC). Tomēr tas nav vienīgais, kas mūs sagaida šonedēļ.

Kopumā otrdiena joprojām bija salīdzinoši karsta, jo gaisa temperatūra dienas laikā paaugstinājās līdz pat +31 grādam pēc celsija, savukārt Kurzeme pusē līdz +29 grādiem par spīti lietum un negaisiem. Ļoti līdzīgs laiks būs sagaidāms visu atlikušo nedēļu, kas nav iepriecinoši, jo laika apstākļi var kļūt vēl krietni sliktāki.

Tāpat jau ticis ziņots par gaidāmo laiku trešdien, kas arī nekādā mērā vairs nav iepriecinošs. Sagaidāms, ka Latvijas centralajā, kā arī Austrumu daļā būs ļoti spēcīgi negaisi ar brāzmainu vēju, tā liecina jaunākās prognozes. Sauvkārt naktī īslaicīgi lietus gaidāms Latgalē un Vidzemē, iespējami arī lokāli pērkona negaisi ar spēcīgu vēju.

Dienas laikā bieži uzspīdēs saule, tomēr pēcpusdienā daudzviet Latvijas centrālajā un austrumu daļā atkal veidosies pavisam jauni negaisa mākoņi, kas atnesīs spēcīgas lietavas, būs iespējama arī krusa un ļoti spēcīgas vēja brāzmas, no kurām. Tieši šī iemesla dēļ rīt labāk jau laikus ieplānot savu maršrutu, lai nesanāk samirkt un izjust brāzmaino vēju.

Jaunākās prognozes liecina par to, ka visa nedēļa paies spēcīgās lietavās ar pērkona negaisiem. Svarīgi arī atcerties to, ka piekrastes zonā joprojām būs iespējams ieraudzīt virpuļviesuli, kurš veidojas uz ūdens virsmas, katru dienu ko tādu neredzēt, bet tieši pēdējā laikā Baltijas jūras piekrastē, tādi tika novēroti un nofilmēti tik tiešām daudz.

Valdošais vējš būs lēns līdz viegls dienvidu-dienvidrietumu vējš. Zemākā temperatūra naktī ir +17 .. + 21 grāds un augstākā dienā +22 .. + 27 grādi. Rīgā naktī nokrišņi nepāries, bet pēcpusdienā var būt lietavas un pērkona negaisi. Dienā gaidāms lēns līdz mērens dienvidu un dienvidrietumu vējš. Zemākā temperatūra naktī ir ap +19 grādiem un augstākā dienā ir- + 26 .. + 27 grādi.

Avots