Interesanti

“Odu jau tagad ir daudz!” Bricis ziņo par to, kas gaidāms Jūnijā un ko nozīmē lielā knišļu aktivitāte

Lielākā daļa cilvēku jau ir pārgurusi no biežajām lietavām, kuras paspējušas appludināt daudzas ielas un citiem pat mājas, kuru rezultātā dažiem cilvēkiem radīti pamatīgi postījumi gan dzīves vietai, gan arī naudas makam. Tomēr, kas īsti gaidāms tālāk un ko tad mēs varam sagaidīt tuvākajās dienās un it īpaši – Jūnijā?

Atliek vien piebilst to, ka tieši pēdējo nedēļu lietavas ir bijušas vienas no pašām slapjākajām Maija mēnešu vēsturē, tāpēc nav brīnums, kāpēc cilvēkiem šīs lietavas un slapjais laiks jau galīgi piegriezies un vēlamies beidzot sagaidīt ne tikai sauli, bet arī vienkārši sausāku laika periodu, vai tāds beidzot atnāks un kad tas būs!

Ja reiz lietavas ir beigušās, tātad beidzot jāsākas, kaut kam labākam vai ne? Kādas pārmaiņas un izmaiņas šajā ziņā atnesīs Jūnijs un vai varam cerēt uz ko labāku un pozitīvāku? Jaunās prognozes vēsta Latvijas Televīzijas laika ziņu redaktors Toms Bricis.

Ja mēs atskatāmies uz maija mēnesi, Toms Bricis izteicās, ka par slapju šo maiju mēs varētu saukt pilnīgi visā Latvijā un pamatojums tam ir pavisam vienkāršs. Tas tāpēc, ka lielāko daļu maija mēneša, nemitīgi lija teju vai visā Latvijā, tāpēc nav pārsteigums kāpēc šis laiks tik daudziem jau ir apnicis.

Tomēr, ļoti svarīgi ir saprast, vai ar šīm lietavām jau būs gana, lai Latvijā savairotos knišļi, kas kā atgādināja pats Bricis, 2005. gadā nodarīja pietiekami ievērojamus postījumus lopkopjiem. Toms Bricis izteicās : “Odu jau tagad ir daudz,” norādaot, ka lauksaimniekiem esot jābūt gana piesardzīgiem un jāvēro tas, vai nesanāk jau paradīties pirmie knišļi, kas var būtiski viņiem kaitēt.

Pats Bricis gan vēl neuzņemas konkrēti prognozēt, vai šogad arī būs daudz knišļi, tomēr piebilst, ka patreizējie apstākļi tieši knišļiem šiet ļoti samērīgi labi.

Taču, ko mums atnesīs Jūnijs? Pēc viņa teiktā, ka Jūnijā saule sildīs labi, ja vien kādā brīdī neieplūdīs kāda vēsā gaisa masa. “Un jūnija sākumā, izksatās ka saulīte varēs darīt savu darbu itin labi,” izteicās Bricis, piebilstot, ka pirmā jūnija nedēļa būšot sausa un saulaina, kā arī silta, taču vēl ne karsta. Gaisa temperatūra svārstīties ap +19 līdz +24 grādus robežās.

Avots