Interesanti

Starp Viņķeli un Kariņu izveidojies pamatīgs konflikts – Tagad tas var ietekmēt arī visus Latvijas iedzīvotājus

Premjerministrs Krišjanis Kariņš (JV) un veselības ministre Ilze Viņķele (asociētā prese) apmainījās vainu par Covid-19 izplatības ierobežošanu. Portāls Jauns.lv jautāja politologam Jurim Rozenvaldam, par ko liecina šīs sabiedrības atšķirības un vai tām sagaidāmas nopietnākas sekas. Viņš godīgi atzina, ka patlaban ir grūti spriest par šo domstarpību nopietnību un iespējamām sekām. Kariņš un Džķele nav vienisprātis.

No vienas puses, ir pilnīgi normāli, ja cilvēkiem ir atšķirīgs viedoklis par to, kā labāk risināt problēmas. Tomēr jāatceras, ka šobrīd tas nav saistīts tikai ar Kariņa un Viņķeles teikto. Valdošajai koalīcijai ir citas diezgan nopietnas atšķirības: pastāv domstarpības par to, vai ir jāizveido ārkārtas situācija, lai ierobežotu Covid-19 izplatību.

Pretrunīgi vērtētā koalīcija ir nogurusi Politologs norādīja, ka, izveidojoties koalīcijai, acīmredzami bija atšķirības. To veido dažādi politiskie spēki, tāpēc strīdu iespēja ir objektīva. Sākotnēji atšķirību bija mazāk, bet tagad var izmantot “noguruma koeficientu”. Jāpatur prātā arī tas, ka par ārkārtas situāciju īstenošanu tiek iekasēta maksa. “Tas netiks īstenots, visi sēdēs mājās.”

Vai parādās greizsirdība? Viņš arī neizslēdza savstarpējas greizsirdības iespēju, daži greizsirdīgi cilvēki vairāk nekā citi. Strīds var būt saistīts arī ar Rīgas domes vēlēšanu iznākumu. Lielākā Latvijas politikas problēma ir tā, ka aliansei patlaban nav citas izvēles. Jūs varat atbrīvoties no partnera, lai aizstātu Zaļo un Zemnieku aliansi, bet vai tas būs labāk? “Saskaņa” šobrīd atrodas “ārpus spēles”.

Rozenvalds prognozē, ka tuvākajā laikā varēs redzēt, vai Kariņa un Viņķeles izteikumiem būs nopietnākas sekas. Pagaidām tas vēl nav skaidrs.

Karišs sacīja, ka viņu neapmierina veselības ministra temps jautājumā par Covid-19, piebilstot, ka viņš ir pilnībā atbildīgs par to, ka nav spiests rīkoties ātrāk. Viņķeles atbilde Kariņam sacīja, ka lēmuma pieņēmējs – turīgais vidusslānis – nezina, kā kļūt par vienkāršu ģimenes cilvēku. Abas amatpersonas izteica vēlmi tomēr turpināt sadarboties nākotnē.

Avots