Interesanti

“Laiks mainīsies Pilnībā!” Bricis jau ļoti savlaicīgi steidz brīdināt iedzīvotājus par laiku tuvākajās dienās

Pēdējās dienas ir bijušas tik tiešām vēsas un salīdzinoši nepatīkamas. Ja skatāmies uz laiku pirmdien, tas brāzmainais vējš, vēsais laiks un lietavas acīmredzami parāda, ka sācies aukstais rudens. Daudzviet vēja brāzmas pārsniegušas pat krasi 20 metrus sekundē, kas ir ļoti spēcīgi. Šajā saistībā ir svarīgi saprast kāds laiks būs gaidāms tuvākajās dienās, jo šādi laikapstākļi tik tiešām neiepriecina ņemot vērā, ka ir ne tikai slapjš, bet arī ļoti auksts nu drēgns. Laiks palūkot, kas mūs sagaida jau tuvāko dienu laikā.

 Ņemot vērā nepatīkamo laiku pirmdien, noteikti jāņem vērā, ka Latvijas austrumos spēcīgas lietavas, brāzmains vējš un aukstais laiks turpināsies arī otrdien. Tas noteikti neiezīmē neko labu tuvāko dienu gaidāmajam laikam, liecina prognozes. Jau naktī lietus gaidāms arī visā Vidzemē, Latgalē, kā arī Zemgalē, taču dienas laikā jau palēnām virzīsies uz valsts austrumu daļu. Vidzemē un Latgalē ar salīdzinoši nelieliem pārtraukumiem lietusgāzes būs gaidāmas līdz pat otrdienas vēlam vakaram, kas attiecīgi nav nekas iepriecinošs. Tomēr, kā ar turpmāk gaidāmajām dienām?

Saglabāsies ļoti brāzmains ziemeļu vējš, naktīs brāzmas vietām var sasniegt līdz pat 20 metriem sekundē. Rīgas līča piekrastē pat krietni pāri 20 metriem sekundē. Dienā tās lēnām sāk pierimt, taču lielākajā valsts daļā vienalga būs spēcīgas vēja brāzmas līdz 17 metriem sekundē, kas ir ļoti spēcīgi. Ja runājam par gaidāmo temperatūru, tad minimālā gaisa temperatūra naktī svārstīsies ap +5 līdz +10 grādiem.

Dienā kopumā gaiss iesils ap +10 līdz +15 grādiem, kas gan nav īpaši daudz, līdz ar to brāzmainais vējš liks sajusties tā, ka temperatūra ir vēl zemāka. Latgalē, kā arī Vidzemē temperatūra dienā gan būs krietni vēsāka, vien ap +7 līdz +9 grādi. Rīgā lielākoties būs ļoti apmācies. Dienas pirmajā pusē gaidāms lietus. Naktī brāzmas sasniegs līdz 20 metriem sekundē.

Dienas laikā brāzmas Rīgā būs aptuveni līdz 17 metriem sekundē, savukārt gaisa temperatūra Rīgā būs vien ap nieka +9 līdz +12 grādiem, līdz ar to būs ļoti vēss, ņemot vērā spēcīgo vēju. Patreiz dzeltenais brīdinājums par ļoti spēcīgu vēju Rīgas līča piekrastē ir spēkā līdz otrdienas rītam.