Interesanti

Bricis steidzīgi paziņo, kas mūs sagaida šonedēļ : “Mainīsies pilnīgi viss!”

Ja iepriekš vēl varējām cerēt uz kādu nelielu siltuma un saules stariņu, tad pašlaik šīs domas lēnām sāk izgaist, jo jaunākās prognozes no sinoptiķu puses sāk nedaudz sarūgtināt. Tas skaidrojams ar to, ka jaunākās prognozes norāda par gaidāmo laiku šonedēl, pie tam salīdzinoši precīzi, kas atkal parāda to, ka iepriekšējās prognozes nemaz nebija tik precīzas, kā tas tika paziņots iepriekš.

Lai arī pagājušajā nedēļā mēs vēl varējām izjust patīkami siltas dienas, tā itkā būtu atkal pienākusi vasara, izskatās, ka tās arī bija šī gada pēdējās siltākās dienas, jo turpmāk mūs sagaida pamatīgas rudens dienas ar drēgnu, aukstu un vējainu laiku, nemaz nerunājot par regulārajiem nokrišņiem, kas mūs atkal “traucēs” gandrīz vai katru dienu.

Šoreiz gan ļoti būtiski, kā arī svarīgi ņemt vērā to, ka šīs nedēļas otrajāpusē laiks Latvijā kļūs nedaudz siltāks, tomēr sliktā ziņa ir tā, ka klāt nāks ne tikai krietni vējaināks, bet arī lietaināks laiks, kas kopējo situāciju vienalga padarīs par nepatīkamu, jo siltais laiks nebūs tik silts, kā tas bija pagājušo nedēļ, tieši šī iemesla dēļ bez biezākas jakas vienalga neiztikt.

Jau otrdien mākoņaināks laiks saglabāsies tieši Latvijas austrumu daļā, kur ik pa laikam varēs sagaidīt lietusgāzes, pie tam temperatūra naktī būs jau 1… 7 grādu robežās, bet savukārt dienaaaas maksimālā gaisa temperatūra svārstīsies no +8 līdz +13 grādiem, līdz ar to vasarīgo siltumiņu mēs vairs neatgūsim.

Ja runājam par trešdienu un ceturtdienu, tad tieši šajās dienās temperatūra nedaudz pakāpsies, tomēr naktis vienalga būs aukstas, jo temperatūra nokritīs jau līdz pat 0… +5 grādiem, savukārt vietām Kurzemē un Vidzemē naktīs jau var būt -1… -2 grādi. Pēcpusdienās gaisa temperatūra sasniegs 10… +16 grādus, tomēr tas nebūs visur. Pie tam jāņem vērā, ka ceturdien sagaidāma ļoti vējaina diena, kur brāzmas var sasniegt pat 20 metrus sekundē, kas tuvojas gandrīz vētras spēkam.

Savukārt nedēļas nogalē lietusgāzes kļūs par ikdienas normu, it īpaši piektdien, kur vietām gaidāms pamatīgs pērkona negaiss. Temperatūra naktīs vairs nebūs zemāka par +4 grādiem, bet dienās no +10 līdz +15 grādiem. Lai arī laiks būs nedaudz siltāks, tomēr lietavas būs regulāras ar spēcīgu un brāzmainu vēju.

Avots