Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteorloģijas centra (LVĢMC) Prognožu un klimata daļas galvenais vadītājs Andris Vīksna TV3 ziņu raidījumā ar nosaukumu “900 sekundes” paziņoja par gaidāmajām prognozēm laikapstākļos pavasarī. Komentējot visu situāciju ar laikapstakļiem, kas mūs varētu sagaidīt pavasarī LVĢMC Prognožu un klimata daļas vadītājs jau izteicies brīdinājumu par gaidāmajām situācijām. Viņš paziņojis, ka tieši šogad plūdu iespējamība plašākā Latvijas teritorijā varētu būt krietni lielāka, nekā citus gada šajā pašā gadalaikā.
Ticis paziņots, ka nekas labs šogad vairs nav gaidāms, jo vairākkārt ir veidojies ledus, mazliet pajukuši sastrēgumi upēs, pieturoties salam, process vēl tikai turpināsies un ledus tam visam nāks klāt. Tāpat veidojas arī vižņi. Plūdu draudi pastāv lielākajā valsts daļās, ka varētu applūt ne tikai palienes, bet arī plašāka spektra teritorijas. Ir priekšnoteikumi, lai gads būtu sarežģīts palu periodā, izteicās Vīksna.
Tāpat komentējot esošo situāciju un laikapstākļus plašākā perspektīvā, viņš izteicās, ka gaisa temperatūras rekordi, visticamāk turpināsies un arī nākotnē paliks aizvien karstāks. Īpaši to varēs attiecināt uz Ziemeļu puslodes daļu un tālāk sekos arī citi, lieli postoši meža ugunsgrēki, kas tikai palielinās plašu reģionālu ugunsgrēku rašanās risku, kas pašlaik rada globāla mēroga problēmu, teju vai visā pasaulē, tomēr ar to viss nemaz nebeidzas.
Savukārt ledāju kušanu klimatam nozīmē kopumā lielas un pamatīgas globālas izmaiņas, ko lēnām varam redzēt un pat izjust tagad. Pašlaik to varam attiecināt uz ūdens līmeņa celšanos okeānos, ko varēs aizvien vairāk redzēt jau tuvākajos gados. Mazāk redzamā daļa ir tāda, ka okeānos mainās straumes, līdz ar to tas maina visu kopējo fonu. Jāņem vērā, ka arī Latvijā ūdens līmenis pavisam noteikti paaugstināsies un cilvēkiem tas ir jāņem vērā, kuri par to vēl nav droši vai uzskata, ka tā vēl nav viņu problēma.
Pašlaik varam tikai attiecināt to, ka jādara maksimāli daudz, lai novērtu lielāku globālo sasilšanu, jo jau tuvakajā laikā izjutīsim pamatīgas dabas izmaiņas, kas mūs skars arvien vairāk un vairāk.