Interesanti, Noderīgi

Meteorologi ir paziņojuši, kad Latvijā beidzot būs pamatīgi mīnusi! Gaidāms pamatīgs aukstums!

Lai gan decembris ir teju vai klāt, taču patstāvīgs sniegs Latvijā tā īsti arī nav bijis. Lai arī ziema tuvojas vēja spārniem, sinotpiķi un meteorologi ir izteikušies par to, kad Latvijā beidzot būs pamatīgie mīnusi! Daudzi vēlas baltu sniegu, tomēr sniegs nāks kopā ar pamatīgu aukstumu un salu.

Lai arī iepriekš Latvijā valdīja neraksturīgi silts laiks priekš novembra, pārspējot dažādus siltuma rekordus, pašlaik viss mainīsies uz pretējo pusi. Lai arī tagad var uzskatīt, ka ir salīdzinoši silts, tomēr aukstā gaisa temperatūra lēnām nostabilizēsies un paliks uz patstāvīgu laiku.

Iepriekš tika solīts, ka pēc vairākām aukstuma un salu dienām sekos neliels siltums, pagaidām prognozes vēsta, ka tā nebūs, saglabājot gaisa temperatūru ap 0 grādiem. Tomēr pats svarīgakais ir tas, kad beidzot iestāsies patstāvigā ziema un sinoptiķu solītais lielais aukstums?

Kā izrādās, tad līdz tam ilgi nemaz nav jāgaida, jo šīs nedēļas dienas būšot, kā atskaites punkts laika periodam, kurš paliks tikai aukstāks un nepatīkamāks. Kad tad sāksies un ar ko ir jārēķinās? Sinoptiķi izteikušies, ka aukstums ātri pieņemsies spēkā.

Jau pašlaik meteorologi ir izteikušies, ka šīs nākamās nedēļas sākumā Krievijas teritorijā krietni pastiprināsies spēcīgais anticiklons. Līdz ar to, konkrētā rituma mala noteiks aukstos laikapstakļus Latvijas vidienē. Ja anticiklons palielināsies, tad Latviju jau tuvakajās dienās sagaida ļoti aukstas gaisa masas, kuras nāks no austrumiem.

Ļoti būtiski ir tas, ka šajā aukstajā peridoā mākoņi izretināses un vējš pūtīs mēreni no dienvidaustrumie. Gaisa temperatūra jau pašlaik stabili no rītiem un vakaros turas ap 0 grādi, tomēr nākamajā nedēļā gaisa temperatūra var nokrist līdz pat – 10 grādiem.

Lielais aukstums lielākoties skars tieši Vidzemi un Latgali, tomēr svarīgi atcerēties, ka nākamās nedēļas nogalē gaisa temperatūra varētu nedaudz pakāpties. Tas nozīmē, ka pēc lielā sala uz vairākām dienām temperatūra var pakāpties nedaudz pāri 0 grādiem Latvijas centrālajā daļā. Tomēr tās būs pāris dienas, pēc tam aukstās gaisa masas darīs savu un termometra stabiņš strauji slīdēs uz leju.

Patstāvīgais sals būtībā jau ir iestājies un nākamās nedēļas otrā pusē gaidāms pamatīgs aukstumiņš, jo pirmie mīnusi cilvēkiem ir paši skarbākie, līdz brīdim, kad pieradīs pie zemās gaisa temperatūras. Arī sniegs vairs nebūs ilgi jāgaida, jo Novembra beigās un Decembra sākumā gaidāms patstāvīgs sniegs. Atliek tikai gaidīt sniegotos laikapstākļus.

Un visiem autovadītajiem der atcerēties par ātruma un distances ievērošanu, jo sniegotajos laika apstākļos ceļi ir apledojuši un tas ir pietiekams iemesls, kāpēc ziemā notiek tik daudz avārijas. Brauciet lūdzu prātīgi un nekur nesteidzies, jo pāris minūtes steigā neko nedos!