Interesanti

Toms Bricis laicīgi brīdina iedzīvotājus par gaidamo laiku Jāņos

Jau pēdējās dienās plaši tiek runāts par to, kāds tad patiesībā laiks būs sagaidāms vasaras saulgriežos un kā izrādās, tad laiks tik tiešām būs ļoti karsts, tomēr tas vēl būtu maigi teikts, jo var tikt pārspēti vairāki karstuma rekordi, kas nenozīmē itin neko labu, it īpaši svētku laikā, kad cilvēki var ar šādu karstumu apdraudēt pat savu veselību.

Tomēr, Toms Bricis jau laicīgi ir brīdinājis, ka tas itin nemaz nebūšot vienīgais par ko tagad cilvēkiem uztraukties tuvakajā laikā. Izrādās, ka ir vēl viena būtiska lieta, kura top skaidrāka tieši pēdējo dienu laikā. Laiks beidzot iepazīties ar informāciju, kas tad mūs īsti sagaida tuvākajās dienās un svētku periodā.

Šoreiz ar savu prognozi izteicās arī pats Toms Bricis, kurš jau laicīgi brīdina cilvēkus par reālo situāciju tuvākajās dienās, kā arī svētku periodā, kas būtiski jāņem vērā visiem tiem, kuri domā kārtīgi svinēties tieši ārpus telpām.

“Tādu karstumu neesam piedzīvojuši 3 gadus! Gaidāmi ar spēcīgi negaisi. Tieši Jāņu laikā negaisu intensitāte pieaugs, bet pastāv augsta iespējamība, ka svelme turpināsies gan Jāņos, gan vēl pēc tiem,” izteicās Toms Bricis, kurš vēlas informēt cilvēkus laicīgi par gaidāmajiem laika apstākļiem, lai laicīgi varētu tiem sagatavoties.

Konkrētās prognozes pašlaik liecina, ka vismaz sešas dienas kaut daļā latvijas gaisa temperatūra tik tiešām sasniegs +30 grādu atzīmi. Līdz ar to Bricis izteicās, ka sākot ar svētdienu, lokāli sāks veidoties plaši negaisa mākošni. Tie kopumā skars nelielus apvidus, bet šie negaisi var būt arī ļoti spēcīgi – lielgraudu krusa, ļoti intensīvas lietusgāzes, spēcīgas vēja brāzmas kā arī pat nelieli plūdi un ļoti spēcīga zibeņošana, no kā īpaši jāuzmanās tiem, kuri svinēsies ārā.

Bricis jau laicīgi brīdina cilvēkus, ja šajās brīvdienās debesis sāk satumst, labāk vienkāršie dodieties uz iekštelpām, nav ko lieki riskēt.  “Šie negaisi tiešām var būt bīstami,” izteicās meteorologs. Beigās Bricis vien piebilst, ka 2021. gada jūnijs tik tiesām varētu kļūt par karstāko novērojumu vēsturē.

Avots