Interesanti

Atklājas, ka daļa ģimeņu, kuras saņēmušas 500 Eiro pabalstu, nāksies arī tos dekarēt!

Lielu prieku tūkstošiem ģimenes saņēma, kad tika apstiprināts tas, ka ģimenēm ar bērniem tik tiešām tiks izmaksāts pabalsts 500 Eiro par katru bērnu. Šis ceļš pavisam noteikti nebija īss, bet salīdzinoši garšs un pat grūts, tomēr beigu beigās tas tika pieņemts un visa situācija izvērtās labvēlīga tām ģimenēm, kurām ir bērni.

“Nekā personīga” sižets, kas vēstīja, ka 2017. gadā Ventspils peldbaseinā noslīkušā zēna vecākiem draudēja reāls cietumsods par saņemtās kompensācijas nedeklarēšanu gada ienākumu deklarācijā.  Līdz ar to daļa no 500 Eiro pabalstu saņēmējiem ir ļoti noraizējušies, vai arī viņi nekādā veidā netiks turēti aizdomās par kaitējuma nodarīšanu valstij. Ja nākamajā gadā, iesniedzot šo gada ienākuma deklarāciju par 2021. gadu pēkšni aizmirsīs vai vienkārši neiedomāsies deklarācijā ierakstīt konkrēto 500 Eiro pabalstu.

Teju lielākā daļa ģimeņu šo vienreizējo 500 Eiro pabalstu par katru bērnu jau ir saņēmušas. Pabalstu izmaksa notika pakāpeniski pēc bērna dzimšanas gada, sākot no pašiem vecākajiem bērniem beidzot ar pašiem jaunākajiem. Izmaksa visilgāk notiek tām ģimenēm, kuriem bērni ir visvairāk, jo katra pabalsta summa tiek maksāta par vienu bērnu katru dienu.

Tomēr pats svarīgākais šajā ziņā par to, kas tad īsti notiek ar 500 Eiro un vai tos ir nepieciešams deklarēt visiem? Vasts ieņēmumu dienests (VID) skaidro, ka iedzīvotājiem, ka saņem pabalstu no Valsts sociālās aģentūras, neesot pienākums deklarēt šo pabalstu, iesniedzot tieši gada ienākumu deklarāciju Valsts ieņēmumu dienestā.  Tomēr ir dala, kam tas ir jādara, šajā gadījumā tas ir amatpersonām, kurām saskaņā ar likumu ir jāiesniedz valsts amatpersonu deklarācija. Un šis pabalsts, tāpat, kā visi citi pabalsti ir jādeklarē.

Lasi vēl : Šodien paziņoti lieli jaunumi saistībā ar 200 Eiro pabalstu piešķiršanu!

Līdz ar to aizpildot konkrēto amatpersonas kārtējo gada deklarāciju par 2021. gadu, valsts amatpersonām būs skaidri jānorāda visi pārskata periodā iegūtie ienākumi. Arī šogad saņemtie vienreizējie bērnu pabalsti, tā stāstīja VID galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Teice-Mamaja.

Pie tam, ja konkrētā amatpersona kādu iemeslu dēļ neierakstīs saņemto pabalstu savā deklarācijā, tad amatpersonai draud administratīvā atbildība, kas ir noteikta likuma “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonas darbībā” 32. pantā. Līdz ar to var nākties samaksāt sodu līdz pat 150 Eiro, par šī fakta neizpildīšanu.

Avots