Interesanti, Noderīgi

Vācija pēkšņi paziņo baisas ziņa par Koronavīrusu – Būšot jāgatavojas jau otrajam vilnim

Saskaņā ar ziņojumiem par jaunu infekciju skaita palielināšanos, Vācijas amatpersonas ir noraizējušās, ka ir pienākusi koronavīrusu pandēmijas otrais vilnis, un valdības Infekcijas slimību institūts ir atzinis, ka trauksme ir nopietna un tas ir jāuztver pavisam nopietni.

“Otrais koronavīrusa vilnis jau ir klāt. Tas jau notiek katru dienu. Mums katru dienu ir jauni infekcijas klasteri, kas var radīt ļoti lielus skaitļus,” intervijā laikrakstam “Rheinische Post” brīdināja Saksijas federālās zemes premjerministrs Mihaels Krečmers.

Politiķis, kas pārstāv Kristīgi demokrātisko savienību (CDU), sacīja, ka galvenais vīrusa jaunā uzliesmojuma iemesls bija tas, ka ceļotāji vīrusu atvaļinājumu laikā aizveda uz citām vietām. Tāpēc Krehmera kungs uzskata, ka koronavīrusu pārbaudei vajadzētu būt obligātai visiem cilvēkiem, kas ierodas Vācijā no tā dēvētajām augsta riska valstīm, un saraksts tiek pastāvīgi atjaunināts.

Vācijas federālais veselības ministrs piektdien aicināja veikt šāda veida brīvprātīgas pārbaudes. Saksijas premjerministrs Mihaels Krečmers uzskata, ka “tie, kas atgriežas ar gaisa transportu no krīzes zonām, kurās izplatās koronavīruss, ir jāpārbauda tūlīt pēc atgriešanās un tas jādara obligāti”.

Valdības Roberta Koha institūts (RKI) piektdien paziņoja, ka jaunu infekciju skaits nedēļā ir pieaudzis no 500 līdz 800.

“Šī procesu attīstība ir ļoti satraucoša, un RKI tai turpinās sekot līdzi ļoti rūpīgi,” piektdienas vakarā ziņu aģentūrai DPA sacīja RKI preses sekretāre.

Līdz piektdienas pusnaktij – jauno infekciju skaits sasniedza 781. Iepriekšējās dienas skaits bija 815. RKI sestdien sacīja, ka kopš uzliesmojuma sākuma vismaz 204 964 cilvēki ir inficējušies ar koronavīrusu. Miris 9 118 cilvēks.

Slimība ir visvairāk palielinājusies kopš maija vidus.
Papildus Tönnies gaļas pārstrādes rūpnīcas uzliesmojumam infekciju skaita pieaugums Vācijā šīs nedēļas otrajā pusē bija lielākais kopš maija vidus. Turklāt šoreiz situācija ir vēl satraucošāka.

Šī iemesla dēļ esot nopietnas bažas, ka varētu sākties Koronavīrusa otrais vilnis un tam ir tik tiešām labs pamatojums…

Avots