Interesanti, Noderīgi

Valdība šovakar lēmusi vēl par jauniem ierobežojumiem – Tagad viss būs savādāk!

Ministru kabineta biroja pārstāvis Reinis Grāvītis aģentūrai LETA sacīja, ka šovakar īpašajā kabineta sēdē tiks lemts par Ekonomikas ministrijas (EM) ieteikumu ārkārtas situācijā slēgt tirdzniecības centra mājsaimniecības preču veikalus.

Īpašā Ministru kabineta sēdē, ko sasauca premjerministrs Krišjānis Kariņš (JV), izmeklēšanā tiks izskatīts Izglītības ministrijas priekšlikums papildināt drošības pasākumus, kas saistīti ar tirdzniecības vietām, centriem un ne tikai!

Komentējot šovakar plānoto valdības lēmumu pieņemšanas formu, Grāvīts paskaidroja, ka Ministru kabineta reglaments nosaka, vai ir nepieciešams sasaukt īpašu valdības sēdi konkrētā pasākumā.

Ja īpašos apstākļos ir nepieciešami dažādu ministriju atzinumi, premjerministrs var apsvērt lietderīgus pasākumus un uzdot Valsts premjerministra birojam organizēt kabineta sanāksmi saskaņā ar izmeklēšanas procedūru.

Šajā gadījumā būtu jāprecizē kabineta locekļu viedokļi par konkrētajiem jautājumiem, kas jāapsver sanāksmē, bez vajadzības aicināt ministrus piedalīties klātienē vai attālināti.

Saskaņā ar plānu īpašā sanāksme beigsies pulksten 21, un vairāk informācijas par Iekšlietu ministrijas sniegto kabineta lēmumu sniegs Izglītības ministrija. Kā ziņots, Ekonomikas ministrija informēja, ka ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (KPV LV) piektdienas pēcpusdienā izteica aicinājumu nedēļas nogalēs neatvērt vaļu mēbeļu un būvmateriālu veikalus.

Kaut arī valdības ārkārtas rīkojums netraucēja mēbeļu un būvmateriālu veikalu atvēršanu brīvdienās, ekonomikas ministrs aicināja šos veikalus brīvdienās slēgt.

“Esam saņēmuši informāciju par komersantu vieglprātīgu attieksmi pret šobrīd noteiktajiem ierobežojumiem attiecībā uz tirdzniecības centru darbību. Saimniecības preces šobrīd uztveram kā primāri nepieciešamās mūsu iedzīvotājiem, taču mēbeļu un būvmateriālu veikalus aicinu brīvdienās nestrādāt,” pauda Vitenbergs, neprecizējot, kuri komersanti neievēro valstī noteiktos ierobežojumus.

Ministrs uzsvēra, ka tad, kad ir jāatrod veidi, kā apiet noteikumus, tas tā nav. Ministrs mudināja tirgotājus teikt: “Lūdzu, piedodiet. Mēs būsim atbildīgi pret sabiedrību un apvienosimies. Mūsu cilvēki un viņu veselība ir valstu prioritātes. Es nevēlos stingrākus vai vēl ierobežojošākus pasākumus.”

Pagājušajā piektdienā Izglītības ministrija nesniedza atbildi, kāpēc valdības atbalstītajos noteikumos, kas ierobežo iepirkšanās centru darbību nedēļas nogalēs, nav iekļauti šādi nosacījumi. Kā ziņots, saskaņā ar valdības iepriekšējo lēmumu ieviest ārkārtas stāvokli tirdzniecības centrs šajā nedēļas nogalē darbosies ierobežoti.

Avots