Interesanti

Valsts Policija nāk klajā ar svarīgu paziņojumu un brīdina visus iedzīvotājus

Jau iepriekš tika ziņots par to, ka Valsts Policija brīdinājusi par krāpniekiem, kuri vienkārši un brīvi aicina investēt naudas līdzekļus dažādās finanšu platformās, vai arī par tiem, kuri uzdodas par Eiropas Vērtspapīru un tirgus iestādes pārstāvjiem. Šobrīd ļoti rūpīgi jāņem vērā, ka tieši pēdējā laikā aizvien vairāk uzdarbojas šādu viltus zvanu cilvēki, kuri uzdodas par dažādu iestāžu darbiniekiem, lai izkrāptu informāciju.

Lai izdarītu plānoto noziegumu, krāpnieki zvana no ārzemnieku numuriem  un sevi piesaka kā finanšu brokerus dažādos uzņēmumos vai “finanšu ekspertus” dažādās citās nozarēs. Ir svarīgi zināt šī krāpnieka shēmas:

Krāpnieki izliekas par zinošiem “finanšu ekspertiem” un sniedz palīdzību visā investīciju procesā; Ja persona atsakās sazināties, krāpnieks kļūs neatlaidīgs un pat rupjš; Lielākā daļa krāpnieku runā krieviski. Mēģinot sākt saziņu Latvijā, viltus aģents atzina, ka viņi nevar runāt latviski. Tomēr nav izslēgta iespēja, ka krāpnieki nākotnē varētu sazināties citās valodās; Sazinoties ar tiem, kas piekrīt ieguldīt aizdomīgās virtuālās platformās, “finanšu profesionāļi” izmanto tālruņu numurus, kas reģistrēti dažādās valstīs (piemēram, Lietuvā, Igaunijā, Portugālē, Itālijā, Austrijā, Francijā, Beļģijā, Lielbritānijā un citās valstīs).

Sākumā krāpnieks sazinās pa tālruni, bet vēlāk potenciālais investors akceptē piedāvājumu un turpina sazināties, izmantojot Skype tērzēšanas lietojumprogrammu vai citas tērzēšanas programmas. Visos gadījumos krāpnieki izmanto tehniku, kas pārliecina cilvēkus par peļņas iespējamību, tas ir, jau no paša sākuma cilvēki ir redzējuši kapitāla pieaugumu. ; Krāpnieki pārliecina cilvēkus investīciju aktivitāšu veikšanai izmantot dažādas virtuālās interneta platformas, kas nav reģistrētas Latvijas Republikā.

Nākamais solis ir ar “finanšu ekspertu” palīdzību uzticīgiem pilsoņiem izveidot norēķinu kontus datoros virtuālās interneta platformās un pēc tam sākt ieguldīt. Krāpnieks var arī pieprasīt, lai datorā instalētu programmatūru, piemēram, TeamViewer QuickSupport, AnyDesk utt. Šī programmatūra var ļaut krāpniekam attālināti izveidot savienojumu ar datoru, krāpnieciski izmantojot personas kontu un maksājuma veidu.

Lai pasargātu sevi no šādiem krāpniekiem, valsts policija atgādina, ka, ja zvanītāja tālruņa numurs nav zināms, zvana laikā jums jābūt īpaši uzmanīgam un nedrīkst izpaust savus personas datus, kas, iespējams, ir krāpnieka mēģinājums sazināties.  Arī tad, ja neesat pārliecināts, vai zvanītājs ir jūsu izlikšanās, pārtrauciet sarunu, jo krāpnieks ir izdarījis spiedienu uz to, un ir izmantojis personas vājās vietas, lai veicinātu ātrus un pārdomātus lēmumus.