Interesanti

Bricis jau laicīgi paziņo par gaidāmo laiku nedēļas vidū : “Kas tāds nav noticis jau sen!”

Lai arī patreizējais laiks joprojām ir salīdzinoši auksts, mitrs un vējains, tas pavisam drīz varētu mainīties, lai gan jocīgākais ir tas, ka tūlīt klāt jau ir novembris un parasti šajā periodā kļūst ievērojami aukstāks, tomēr šajā nedēļā mūs sagaida, kas tāds, kas nav noticis jau sen un tas notiek salīdzinoši reti. Tad nu laiks ķerties klāt par ko tad īsti ir runa un kā tas mūs ietekmēs arī turpmākajās nedēļās.

Tieši šī iemesla dēļ, kad tik strauji tuvojas ziemas periods, Latvijā šonedēļ būs novērojams, kas pavisam netipisks, salīdzinot ar to kādas bija pedējās divas nedēļas visās valsts teritorijā. Jāņem vērā, ka kaut kas tāds nav noticis jau sen un labi vien ir, jo pašlaik cilvēki to varēs izbaudīt visā pilnībā. Tomēr, kas tad ir šīs labās ziņas un kā tas mainīs visu kopējo situāciju?

Nupat ir ticis paziņots, ka laiks Latvijā šonedēļ kļūs ievērojami siltāks un nedēļas otrajā pusē gaisa temperatūra būs pavisam tuvu siltuma rekordiem, kas nozīmē to, ka uz brīdi varēsim sajusties kā vēsā vasaras dienā, tomēr neskatoties uz to nedēļas otrajā pusē dienas gaidāmas ļoti saulainas un patīkami siltas, neskatoties uz to, ka ir teju jau novembra sākums, tā liecina jaunākās prognozes.

Otrdien un trešdien gaisa temperatūra pēcpusdienās var sasniegt līdz pat +12 grādu robežu, iesākumā gaidāms, ka būs daudz mākoņu un vietām pat mazliet līs, tomēr nedēļas otrajā pusē lietus mitēsies un nebūs gandrīz vai vispār. Un ja runa iet par nedēļas nogali, tad šajās dienās nebūs gandrīz neviena mākonīša un visa nedēļas nogale veiksmīgi paies bez nokrišņiem un asa vēja. Jāņem vērā, ka nedēļas otrajā pusē gaisa temperatūra krasi  pacelsies uz augšu.

Gaisa temperatūra nedēļas otrajā pusē naktī būs vien no +7 līdz +12 grādiem, savukārt pēcpusdienā gaisa temperatūra atsevišķās vietās valstī var sasniegt jau ap +16 grādiem, kas var tuvoties dažiem rekordiem. Par piemēru varam ņemt, ka vēsturiski augstākā temperatūra oktobra pašās pēdējās dienās bija +16 līdz +18 grādi, līdz ar to nacionālā siltuma rekords, visticamāk netiks pārspēts, tomēr atsevišķās valsts vietās varētu krist vietējā mēroga siltuma rekordi, kas nozīmē to, ka šīs siltās dieniņas patiešām vajadzēs izmantot savā labā, kamēr vēl nav iestājies pamatīgais aukstums.

Avots