Interesanti, Noderīgi, Sievietēm, Šokējoši, Video

Valsts policijas reorganizācijā policistu skaits nesamazinās, taču izmaiņām nepieciešami miljoniem eiro

Valsts policijas (VP) reorganizācijas rezultātā policistu skaits netiks samazināts, taču izmaiņas no budžeta prasītu vairākus miljonus eiro gadā.

VP priekšnieks Ints Ķuzis šodien valdības sēdē norādīja, ka pagājuši desmit gadi kopš pēdējās VP reorganizācijas. Toreiz reforma veikta, lai samazinātu darbinieku skaitu un budžetu. Desmit gadu laikā valsts iekšējie un ārējie riski ir mainījušies, tāpēc nepieciešams arī atbilstoši plānot turpmāko darbu, viņš uzsvēra.

Saskaņā ar viņa šodien valdībā prezentēto plānu, policijā iecerēts likvidēt tukšās amata vietas. 2018.gada izskaņā policijā bijušas 7836 amata vietas, tostarp 6885 amatpersonu ar speciālo dienesta pakāpi amata vietas. No tām paredzēts likvidēt 632 jeb 9,2%, paliekot 6253 amatpersonu amata vietām. Minētās amata vietas paredzēts samazināt līdz nākamā gada 31.decembrim.

Izmaiņas varētu skart arī iecirkņu skaitu. Tomēr gan Ķuzis, gan iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) šodien valdībā uzsvēra, ka esošais policistu skaits netiks samazināts.

VP priekšnieks vērsa uzmanību, ka patlaban VP likumsargu skaits samazinās, jo ir grūti atrast jaunus policistus. Tuvākajā laikā Ķuzis neredzot iespējas, kā pieaicināt jaunus policistus tādā kvantitātē, kā to paredz esošie štatu saraksti.

Šķir nākamo lapu un lasi raksta turpinājumu