Interesanti

“Beidzot notiks tas, kas nav noticis jau sen!” Bricis jau laicīgi paziņo par turpmāk gaidāmo laiku

Ja iepriekš gāja runas par esošo situāciju Oktobra beigās, ka laiks paliks ievērojami aukstāks, pašlaik šī situācija ir ļoti strauji mainījusies. Pie tam, tas notiek uz to pusi, ko neviens pat nevarēja iedomāties. Tieši šajā saistībā Bricis jau laicīgi izteicies par turpmāk gaidāmo laiku, kas nav noticis jau ļoti sen, taču tagad tā būs realitāte. Laiks aplūkot par ko īsti iet runa un kā tas ietekmēs tuvāko dienu un nedēļu laiku, kas ir īpaši svarīgi šī brīža esošajā situācijā. Laiks ķerties pie lietas!

Šoreiz runa iet tieši par silto laiku Latvijā, kas kā redzams joprojām turpinās un tas ir pavisam nepierasti ņemot vērā, ka oktobra beigās parasti uzsnieg jau kāda sniega sega. Lai vai kā, bet tieši siltais laiks Latvijā turpināsies ne tikai visu atlikušo oktobri, bet arī vēl novembra sākumā, kas būs, kas pavisam nepieredzēts jau ļoti daudzus gadus. Arī šajā situācijā varētu tikt pārspēti vairāki rekordi attiecībā uz esošo siltumu. Taču laiks par to visu parunāt konkrētāk, kas tad īsti mūs sagaida?

Kopumā debesis būs mākoņainas un saule būs salīdzinoši maz. Tāpat brīžiem vietām gaidāmas lietusgāzes, kā arī dūmaka un pat migla no kā jāizvairās autovadītājiem. Līdz pat sestdienai gaisa temperatūra naktī būs salīdzinoši silta ap 7 līdz 13 grādiem. Savukārt dienā gaisa temperatūra varēs pacelties līdz pat +15 grādiem, kas oktobra beigās ir ļoti ievērojami daudz. Tomēr arī šajās dienās vajadzēs rēķināties ar salīdzinoši brāzmainiem vējiem, kas var lauzt atsevišķu koku zarus vai vājākus kokus.

Savukārt svētdien vējš ļoti pamatīgi iegriezīsies no ziemeļrietumu puses, līdz ar to Latvijas austrumu daļā tas ienesīs jau krietni vēsāku gaisa temperatūru un kopējo laiku. Latgalē un Vidzemē par dažiem grādiem pazemināsies temperatūra. Tieši šīs nedēļas otrajā pusē valdošais temperatūras režīms atbilsts septembra otrās daļas normai. Līdz ar to pašlaik tas ir, kas tiešām nebijis, ņemot vērā, ka jau ir oktobra beigas.

Runājot par nākamās nedēļas laiku, kas jau būs novembra sākums, temperatūra pēcpusdienās varēs uzkāpt pat līdz +14 grādiem, kas ir pavisam neraksturīgi šim mēnesim. Naktī nākamajā nedēļā nebūs zemāk pat +6 līdz +11, kas ir tiešām pārsteidzoši. Pie tam arī nedēļas pirmajā pusē nemaz nebūs gaidāmi nokrišņi, kas pašlaik vienkārši liek brīnīties par esošo laiku un ka tas šobrīd ir tik ļoti silts.