Interesanti

Vasaras Beigas ir noslēgušās? Bricis jau laicīgi paziņo vai šovasar vispār vēl būs gaidāms karsts laiks?

Ņemot vērā esošo laiku, jaunākās prognozes tik tiešām ir iepriecinošas, jo tieši sākoties ceturtdienai Latviju atkal pārņems neliels, taču patīkams karstuma vilnis, kura gaisa temperatūra atsevišķās vietās sasniegs pat līdz +30 grādiem un tas būs liels patīkams pārsteigums visiem tiem, kuri jau sen grib doties uz pludmali, lai relaksētos un vienkārši izbaudītu karsto saulīti un iegūtu apdegumu, tomēr jāņem vērā, ka esošais karstuma vilnis būs ļoti īss! Svarīgākais jautājums ir par to, kas mūs sagaida jau nedēļas izskaņā un nākamnedēļ.

Esošais karstuma vilnis  turēsies līdz pat piektdienas vakaram, kas nozīmē, ka esošais ilgums šim karstuma vilnim būs nepilnas divas dienas, kas gan nav nekas daudz, bet tomēr! Jāņem vērā, ka uz nedēļas izskaņas brīvdienām temperatūra ļoti krasi pazemināsies. Jau sestdien gaisa temperatūra krasi nokritīs, dienā sasniedzot vien aptuveni +21 grāda robežu, kas kopumā būs ļoti vēsi, pie tam sestdien daudzviet būs gaidāms arī vieglus lietus, galvenokārt lokālās vietās, tomēr kā gan ar laiku turpmāk un vai vasaras beigas pēc šī īsā karstuma būs noslēgušās?

Diemžēl, bet arī svētdiena saglabāsies salīdzinoši vēsa, jo gaisa temperatūra nebūs labāka par sestdienu, līdz ar to gaisa temperatūra nebūs lielāka par +21 grādu. Taču pašlaik svarīgākais jautājums ir par to, vai šajā pēdējā vasaras mēnesī mēs vēl varam sagaidīt kādu karstuma vilni, vai tomēr šajā vasarā mums ir jāsaka, ka vasaras beigas ir noslēgušās? Izskatās, ka tā tiešam varētu būt un lūk kādēļ!

Jau pašlaik redzams, ka līdz augusta vidum, īpaši krasas atšķirības laika izmaiņu ziņā nebūs, vienīgi tuvāk augusta vidum gaisa temperatūra varētu nedaudz pacelties dienas laikā sasniedzot ap +25 grādus, tomēr vai to varētu nosaukt par patstāvīgu karstumu grūti spriest. Tālāk vairs paliek tikai augusta otra puse, kurā tad mēs tikai varam cerēt par karstuma viļņa uznākšanu.

Līdz ar to, šobrīd varam tikai visi kopīgi cerēt, ka siltais laiks vēl atgriezīsies, pretējā gadījumā šī vasara tā arī īsti nav bijusi gana karsta un patīkama, jo lielākajā daļā gadījumu bija salīdzinoši vēsas un lietainas dienas.