Interesanti, Neticami, Sievietēm

Viņķele mudina celt naudas sodus un izsakās, ka vēl vismaz pusgadu būšot jāsadzīvo ar esošo vīrusu

Par konkrētās sejas maskas obligāto nelietošanu sabiedriskajā transportā tagad Tev varēs piemērot administratīvo sodu un tas nav nekāds mazais! Tā otrdiena ministriem diskutējot par to, kādā eidā var kontrolēt sejas masku lietošanu sabiedriskajā, Ilze Viņķele ierosināja par šīs prasīas neievērošanu piespriest administratīvo sodu.

“Ir gandrīz droši, ka pusgadu būs jādzīvo Covid-19 ēnā. Par masku nelietošanu sabiedriskajā transportā būtu jāparedz administratīvā atbildība. Tas atvieglotu dzīvi kontrolieriem. Es negribētu būt viņu vietā, lai Covid-19 noliedzējam skaidrotu, kāpēc ir jāvelk sejas maskas,” pauda Viņķele.

Laika Medina, kura ir Tieslietu ministrijas galvenā pārstāva uzskata, ka šis jautājums tika apspriests, tomēr eksperti jau sākotnēji vineojušies ieviest maigākus pasākumus. Tāpat viņa atzina arī to, ja gadījumā sabiedrība ignorēs prasību sabiedriskajā transportā lietot obligātās sejas maskas, tad tiks atbilstoši vērtēts kādu sodu vai atbildību paredzēt par šāda tipa specifiskajiem pārkāpumiem.

Arī Krišjānis Kariņš pilnībā piekrita Veselības Ministres priekšlikumam, pilnībā rosinot laikus sagatavot speciālu priekšlikumu par iespējamo administratīvo atbildību, ja konkrētais cilvēks vai cilvēki sabiedriskajā transportā nevilks sejas masku, vai tā vienkārši nebūs.

Jau tika paziņots par to, ka sabiedriskā transporta kontrolieriem un autobusa vadītājiem būs pilnīgi visas tiesības izsēdināt, kā arī nelais pašā sabiedriskajā pasažierus, kuri nevalkās deguna un mutes aizsegus. Tā otrdien nolēma Valdība.

Tas jau ir pieņemts Ministru Kabineta abalstītajā Satiksmes ministrijas grozījumos MK noteikumus par sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanas un tā izmantošanas atbilstošo kārtību.

Konkrētie grozījumi un izmaiņas nosaka to, ka jebkuram pasažierim obligāti ir pienākums ievērot pilnīgu tīrību un kārtību sabiedriskajā transporta salonā, kā arī pilnībā ievērot normatīvos aktus par  par epidemioloģiskajiem ierobežojumiem un tām saistīajām prasībām

Grozījumi nosaka, ka pasažieriem ir pienākums ievērot tīrību un kārtību sabiedriskā transportlīdzekļa salonā, kā arī ievērot normatīvos par epidemioloģiskajiem ierobežojumiem noteiktās prasības.

Avots