Interesanti

Ziema Tūliņ pārsteigs nesagatavotus! Tuvākajās dienās gaidāms tik tiešām pamatīgs sals un sniegs!

Šonedēļ gaidāms sals un vietām arī jau kārtīgs sniegs, neskatoties uz silto novembra sākumu un rekordaugsto temperatūru pēdējās dienās. Kā informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs, Latvijas Republikas dibināšanas gadadienai tuvojamies ar saulainu un sausu laiku, taču tieši tieši šajā nedēļā tuvojamies ar īpaši aukstu laiku, kas klāt atnesīs vēl sniegu. Tas viss tieši kā uz valsts svētkiem! Līdz ar to, šis ir pats pēdējais brīdis autovadītājiem paspēt nomainīt vasaras riepas uz ziemas, lai nebūtu itin nekādu problēmu pie pirmā sniega. Laiks ķerties klāt pie paša galvenā!

Otrdienas nakts būs pārsvarā sausa, vietām veidojoties miglai, bet dienā daudzviet gaidāms lietus. Pūtīs lēns vējš, kas iegriezīsies no ziemeļaustrumiem uz ziemeļiem, pēcpusdienā piekrastē mērens, brāzmās līdz 16 m/s. Nakts minimums ir +2…+7°, bet maksimālā dienas temperatūra +4…+9°. Trešdiena būs apmākusies, būs ne tikai lietus, bet slapjš sniegs, bet dienā arī lokāls sniegs, vakarā debesīm pamazām skaidrojoties. Valdīs lēns līdz mērens ziemeļaustrumu, ziemeļu vējš, piekrastē naktī saglabāsies brāzmas. Gaisa temperatūra naktī un dienā saglabāsies -1…+5° robežās. Zemās temperatūras un nokrišņu ietekmē ceļa segums var sasalt, apgrūtinot braukšanu.

Naktī uz ceturtdienu lielā Latvijas daļā gaidāms sniegs, ieplūstot vēsākai gaisa masai, gaisa temperatūrai Latvijas lielākajā daļā noslīdot zem 0°, bet austrumos sasniedzot -6°. Ceturtdien temperatūra pakāpsies vien līdz +2…-4°, diennakts vidējā temperatūra būs pamatīgos mīnusos, un gaidāms, ka daudzviet iestāsies meteoroloģiskā ziema.

Pašreizējās prognozes liecina par liela anticiklona pastiprināšanos no ziemeļiem piektdienas vakarā. Debesis būs daļēji apmākušās, līdz nākamās nedēļas sākumam būtiski nokrišņi nav gaidāmi. Īpaši auksts gaidāms 18.novembra vakars, termometra stabiņiem daudzviet Latvijā noslīdot līdz -3…-8°. Līdzīga temperatūra gaidāma arī turpmākajos vakaros, kā arī tikai piekrastes rajonos dienās, kad saglabāsies sals.

Līdz ar to, ir pienācis pēdējais brīdis no skapjiem vilkt ārā biezās jakas un mēteļus, lai šajās aukstajās dienās nenosaltu, jo siltāk tiesām vairs nebūs. Pašlaik ir pienācis tas brīdis, kas pēc pamatīgā siltuma pie durvīm klauvē kārtīga ziema, tāpēc esiet vērīgi un noteikti ģērbieties silti!