Interesanti

“Diemžēl Laiks Mainīsies Pilnībā!” Sinoptiķi jau laicīgi steidz brīdināt par gaidāmo laiku tuvakajās dienās

Ja situācija pēdējās dienās ar laikapstākļiem ir bijusi tik tiešām patīkama un salīdzinoši silta, tad turpmākajās dienās situācija mainīsies, pie tam ļoti strauji. Pie tam šajā situācijā jāņem vērā, ka kopējais laikapstākļu fons pakāpeniski tikai pasliktināsies. Lai arī pēdējo dienu laiks tik tiešām ir bijis saulains, tad turpmāk situācija mainīsies, arī temperatūra ziņā, taču cik ļoti nopietni tas būs un vai tik tiešām pakāpeniski slīdam aukstajā rudens fonā, vai tomēr vēl varam cerēt uz kādām pāris siltām dienām?

Jau pašlaik ir skaidrs, ka nedēļas otrajā pusē laiks valstī lielākoties paliks sausākas, taču agrajos rītos, vēlajos vakaros un naktīs, laiks paliks daudz, daudz dzestrāks, tā liecina jaunākās prognozes. Tomēr ar to viss nebeidzas. Tas jāņem vērā, ka naktī gaidāmas lietusgāzes. Lielākoties tas būs valsts centrālajā daļā, bet arī Kurzemē, savukārt dienas gaidā lietus būs gaidāms Vidzemē un Latgalē, bet pārejās dienas daļā laiks lielākoties būs sauss bez nekādām lietusgāzēm, tomēr kā ar tuvāko dienu laiku?

Neskaitot to, lielākoties debesīs būs ļoti daudz mākoņu, bet pa brīžiem uzspīdēs arī saule. Lielākoties tas būs priekšpusdienā, tomēr jāņem vērā, ka īslaicīgas lietavas var gadīties gandrīz jebkurā vietā, tomēr tās nebūs spēcīgais. Valdošais būs lēns ziemeļu vējš, tieši tādēļ naktī un no rītiem vietās varēs veidoties tik tiešām varēs veidoties spēcīga migla. Jāņem vērā, ka arī temperatūra krasi turpinās samazināties un acīmredzami ir tas, ka rudens vēsais un aukstais laiks tikai turpinās sevi parādīt arvien biežāk.

Kopumā minimālā gaisa temperatūra būs vien ap nieka +2 līdz +7 grādiem, kas ir ļoti maz, savukārt piekrastē būs nedaudz siltāks līdz +10 grādiem, taču tas nebūs uz īpaši ilgu laiku un jārēķinās ar krietni aukstāku laiku jau tuvākajās dienās. Vidzemē un Kurzemē zāles augstumā varētu būt pat iespējama salna, kas nozīmē to, ka aukstums tumšajās stundā tik tiešām būs ļoti pamatīgs un pakāpenisks.

Kopumā dienas laikā temperatūra uzsils vien ap 11+ līdz +15 grādiem. Ņemot vērā kopējo laiku Rīgā, tad spēcīgi nokrišņi nav gaidāms. Tāpat pūtīs salīdzinoši lēns ziemeļu vējš. Naktī temperatūra būs ap +8 grādiem, bet dienā temperatūra neuzsils vairāk par +13 grādiem.