Interesanti

500 Eiro pabalsts ģimenēm nebūšot viss! Lūk, cik vēl lielus pabalstus sola Kariņš

Tieši ģimenes ar bērniem ir viena no Covid-19 pandēmijas visvairāk un vistrakāk skartajām sabiedrības daļām. Tieši tās tika izvēlētas, kā pašas pirmās, kuras saņems vienreizēju un beznosacījuma pabalstu, tomēr valdība pie tā neapstāšoites. Tikšot sniega palīdzība arī citām sabiedrības daļām, intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” paziņoja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Tāpat viņš centās atgādināt to, ka ar Valdības, kā arī Krīzes vadības padomes lēmumu pavisam nesen tika izveidota Covid-19 pandēmijas ierobežošanas stratēģiskās vadības grupa, kuras uzdevums tas būs palīdzēt valdībai identificēt pārējās sabiedrības daļas, kurām šajā smagajā laikā visvairāk pietrūkst un ir nepieciešams valsts atbalsts.

Kariņš izteicās ļoti skaidri un gaiši : “Mūsu uzdevums ir palīdzēt valdībai identificēt, kur vēl ir tās konkrētās cilvēku grupas, kurām mēs šobrīd nesniedzam palīdzību, bet kurām būtu jāsniedz šī palīdzība tieši pandēmijas laikā. Un kā mēs varētu šajā visā sakarā samazināt kopējo nevienlīdzību valstī.”

“Uzdevums skan tik tiešām vienkārši, bet mums tomēr ir virkne cilvēku, kas tagad pie šī risinājuma jau strādā. Kad risinājums būs, es to tālāk virzīšu valdībā apstiprināšanai.” Viņam tika lūgts prezicēt, vai tas arī nozīmē, ka līdzīgu pabalstu kā ģimenēm ar bērniem varētu saņemts arī citas sabiedrības daļas. Ministrs atbildēja, ka vērtēs, kādi varētu būt konkrētie atbalsta veidi.

“Mans tiešais mērķis ir precīzi identificēt tās iedzīvotāju grupas, kurām šobrīd visi pabalsti iet garām, bet kuri no Covid-19  saistībā ciešs,” izteicās Ministrs. Jau iepriekš tika ziņots, ka Valdība bija atbalstījusi pārvarēsanas likumā, kas paredz ģimenēm par katru bērnu izmaksāt 500 Eiro vienreizēju pabalstu šajā grūtajā un saspringtajā laikā.

Tas pats ir attiecināms arī uz pensionāriem. Viņiem gan šis atbalsts ir stipri mazāks, vien 200 Eiro, tomēr tas arī ticis pieņemts un apstiprināts, līdz ar to Kariņa teiktais apstiprinās un vai tuvakajā laikā būs gaidāmi vēl kādi atbalsta centieni konkrētām cilvēku grupām, tas vēl nav zināms, tikai varam cerētu uz Kariņa izteikumiem, ka viņš to turpinās pildīt.

Avots