Interesanti

Ārsti paziņo, kādā vecumā sāk novecot cilvēka orgāni!

Katrs no mums sāk novecot atšķirīgā vecumā un ar atšķirīgu ātrumu. Kādam novecošanas pazīmes parādās agrāk, citam – vēlāk.
Kas ir interesanti – mūsu orgāni līdzīgi ir pakļauti novecošanai atšķirīgā vecumā. Vai jūs zinājāt, ka acs stiklveida ķermenis, piemēram, sāk novecot jau augļa intrauterīnajā periodā? Šodien mēs pastāstīsim, kādā vecumā, pēc speciālistu domām, sāk novecot dažādi cilvēka orgāni.

Smadzenes – 24 gadi.
Lielākai daļai cilvēku smadzeņu šūnas dzimšanas brīdī satur apmēram 100 miljardu neironu, un, sasniedzot 20 gadu vecumu, to daudzums sāk samazināties. Pēc 40 gadiem neironu skaits katru dienu var samazināties par 10 000 vienībām. Lūk, kāpēc ar gadiem mēs saskaramies ar atmiņas zuduma problēmu.

Plaušas – 35 gadi.
Šajā vecumā to apjoms sāk samazināties. Tādēļ pēc vidējās statistikas datiem 30 gadīgs vīrietis spēj ieelpot 1 litru skābekļa, bet sasniedzot 70 gadu vecumu, šis daudzums samazinās uz pusi.

Sirds – 40 gadi.
Ar gadiem mūsu sirds sāk aizvien sliktāk pumpēt asinis, kas saistīts ar asinsvadu sieniņu elastības pasliktināšanos. Bez tam, lietojot neveselīgu pārtiku, var novērot asinsvadu sašaurinšānos.

Lasi raksta turpinājumu nākamajā lapā