Interesanti

Pavļuts Brīdina: Britu Covid-19 variants Latvijā pārsniedzis kritisko robežu-Sekos kardināli ierobežojumi!

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) šodienas valdības sēdē uzsvēra, ka Latvijā Covid-19 mutāciju īpatsvars Lielbritānijā ir pārsniedzis kritisko 5% robežu, tāpēc tagad situācija ir nonākusi līdz brīdim, kad vairs nedrīkst nerīkoties, jo tas viss ir palicis tiesām bīstami.

Viņš uzsvēra, ka Covid-19 ir lipīgāks, norādot, ka infekcijas kontrolei ir nepieciešami papildu pasākumi. Pavluzs sacīja: “Epidemiologi uzskata, ka ir nepieciešama pozitīva rīcība, lai nezaudētu impulsu.” Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) pārstāvis Jurijs Perevoščikovs sanāksmē sacīja, ka, reaģējot uz trešo Covid-19 vilni Latvijā, ir jāpastiprina nosacījumi attālinātam darbam.

Perevoščikova ieteikumi, ko sanāksmē izteica epidemiologi, noteica, ka jāpastiprina nosacījumi attālinātam darbam, visiem biroja darbiniekiem pēc iespējas vairāk jāstrādā attālināti un uz vietas jādarbojas tikai svarīgākajiem ražošanas uzņēmumiem.

Tajā pašā laikā ražošanas uzņēmumiem un organizācijām būtu līdz minimumam jāsamazina tajā pašā vietā vienlaikus esošo cilvēku skaits, organizējot darba procesus, maiņu darbu un saglabājot komandas “burbuli”. Turklāt epidemiologi uzskata, ka plānotie testi jāveic ar darba grupas darbiniekiem, kuri nevar garantēt savstarpēju attālumu.

Epidemiologa ieteikumi cita starpā paredz pasākumus kontaktu un aktivitāšu samazināšanai ārpus darba laika un efektīvi kontrolētu noteiktos ierobežojumus. Viņi arī uzskata, ka jāsniedz tikai būtiski pakalpojumi, kā arī plaši saziņas atbalsta pasākumi darba devējiem un pilsoņiem.

Saskaņā ar ziņojumiem, saskaņā ar Covid-19 sniegto prognozi, ja Covid-19 gadījumu skaita tendence ir līdzīga situācijai Igaunijā, to Covid-19 pacientu skaits, kurus paredzēts hospitalizēt aprīļa sākumā, var jābūt apmēram 1,704. SPKC otrdien valdības sēdē.

Kā sēdē skaidroja SPKC pārstāvis Jurijs Perevoščikovs (Jurijs Perevoščikovs), centrs izveidoja dažādus situācijas modeļa attīstības scenārijus. Viens no tiem, atbilstoši situācijai Igaunijā, kur saslimstība šobrīd pieaug, tiek prognozēts, ka līdz aprīļa sākumam vidējais hospitalizēto pacientu skaits būs 1704, minimāli 1500 un maksimāli 1909.

SPKC prognozē hospitalizēto pacientu skaitu. Pamatojoties uz situāciju Apvienotajā Karalistē pagājušā gada decembrī, saslimstības līmenis strauji pieauga pēc ierobežojumu atvieglošanas. SPKC prognozē, ka līdz aprīļa sākumam kopējais to pacientu skaits, kuri var ārstēties slimnīcās sasniegs 2017. gadu mērenos attīstības apstākļos. Zemākas izplatības gadījumā hospitalizēto pacientu skaits aprīļa beigās var būt 1775, bet augstākās izplatības gadījumā tas ir 2259

Avots