Interesanti

Ļoti labi atpazīstamais Dabas vērotājs pārsteidzis visu Latviju ar jaunākajām prognozēm par gaidāmo ziemu!

Šobrīd balstoties uz tautas esošajiem un ļoti skaidrajiem ticējumiem, Latvijā labi atpazīstamais dabas vērotājs Vilis Bukšs, pavisam skaidri ir paredzējis, ka gaidāmā ziema būs ne tikai ļoti auksta, bet arī sniegota un gara. Pie tam iesākumā viņš tikai ieskicēja kopējo ainu, taču jāņem vērā, ka viņa prognozes arī piepildījās pagājušajā gadā. Tas liecina par to, ka tas pats varētu attiekties arī uz šo gadu. Šī iemesla pēc ir svarīgi ķerties klāt viņa prognozēm, un kā viņš īsti līdz tām nonāca.

Viņš to visu paskaidroja pavisam vienkārši! Pagājušajā gadā 19. augustā Viļakas apkārtnē kopumā aizritēja bez tipiskiem nokrišņiem, bija saulīte un mainīga ātruma austruma vēja zīme. Temperatūra pēcpusdienā bija ap +30 grādiem. Tolaik saulrietā ap +24 grādiem. Šobrīd temperatūra nav ne tuvu pat +20 grādiem. Līdz ar to, patreizējos tautas ticējumos un novērojumos rudens iesākums bija tiešām sauss. Oktobris solās būs prozaisks un ziemas vidū varot gaidīt ļoti spēcīgu anticiklonu ar salu naktīs līdz pat -30 grādiem. Tieši tā savā oficiālajā Twitter kontā paziņoja dabas vērotājs Vilis Bukšs, tomēr ar to viss vēl nemaz nebeidzas.

Ņemot vērā, ka ar to viss nebeidzas, viņš turpināja ka slapjajām dienām augusta iesākumā sekoja lielais un pamatīgais karstuma vilnis augusta vidū. Tas bija ļoti labvēlīgs pīlādžiem un to zaros paradījās krāsaini ogu ķekari ar atvērtiem ziedu čemuriem, ko katru gadu nevar tā vienkārši piedzīvot. Jūs šobrīd noteikti jautāsiet, ko tas nozīmē un kāds tam sakars ar turpmāk gaidāmo laika prognozi priekš ziemas? Laiks to visu aplūkot krietni smalkāk!

Tieši esošais dabas zīmes un attiecīgais ticējums skaidri norāda, ja pīlādzis zied un tam vēl klāt ir ogas, tad būšot ļoti sniegota un auksta ziema. Jāatceras, ka 2021. gada augustā bija pavisam līdzīgi. Citā ierakstā dabas vērotājs jau iepriekš prognozēja pērno ziemu un viņā prognozes visā pilnībā sakrita, kas norāda uz esošajiem ticējumiem un to dabas novērošanu attiecīgajā laika periodā.

Šobrīd gan varam tikai dziļi ticēt, ka ziema nebūs auksta, jo neviens nevēlas maksāt nenormāli dārgos apkures rēķinus, kas jau lielā daļā ir sākušies. Taču, ja prognozes ir precīzas un piepildīsies, tad tas būs liels trieciens ļoti daudziem iedzīvotājiem, jo daļa noteikti dēļ augstajiem rēķiniem varēs ielīgt pat pamatīgos parādos, kas ir ļoti apbēdinoši.