Interesanti

Beidzot Tikusi paziņota pirmā prognoze par to, kad Latvijā varētu parādīties jau pirmais sniegs!

Ja vēl nesen bijām izbaudījuši ļoti patīkamu un karstu vēlo vasaru, kas daudziem bija par karstu, tad šobrīd esam teju rudens vidū. Lai gan ir taisnība, ka šobrīd kopējā temperatūra ir salīdzinoši silta, vispārējie laika apstākļi nav iepriecinoši, padarot visu situāciju ļoti nožēlojamu. Taču, ņemot vērā, ka laiks pamazām kļūst vēsāks, jāņem vērā, ka pavisam drīz var notikt ļoti krasas vai pat nepatīkamas pārmaiņas.

Tieši šajā kontekstā ar aktuālo rudens laikapstākļu prognozi dalījās Latvijā ļoti pazīstamais dabas vērotājs Vilis Bukšs. Tāpat viņš neslēpa, kad Latvijā beidzot būs pirmais sniegs, kas jāņem vērā, šobrīd atskatoties uz šo neatkarīgo laiku, lietas izskatās patiešām interesanti. Par to runājot, jāpiemin, ka Booksh septembra prognoze ir izskanējusi jau vairākkārt, un viņš atklāja, ka rudens tiešām ir garš un ļoti labi var just rudens elpu, bet ko tas nozīmē jau ātri tuvojošai ziemai? Izrādās, ka viss nemaz nav tik spīdoši kā sākumā varētu šķist.

Viņš sacīja, ka, ja mēs skaidri domāsim un runāsim par laikapstākļiem oktobrī pašreizējā situācijā, tad, pēc Bukša domām, oktobra pirmā puse kopumā būs labāka, siltāka un vēl sausāka, un to tiešām var sagaidīt. ļoti svarīgi ņemt vērā to, ka cilvēki baidās sagaidīt apkures sezonas sākumu. Viņš paziņoja, ka temperatūra oktobra sākumā var būt no +9 grādiem līdz +14 grādiem, kas patiešām ir salīdzinoši labs laiks.

Tomēr visa situācija krasi mainīsies oktobra otrajā pusē, un tiem, kas dod priekšroku siltam un sausam laikam, lietas kļūs nepatīkamākas. Oktobra otrajā pusē rudenīgi kļūt vēsākam būs naivi, un nokrišņu būs krietni vairāk nekā šobrīd. Tātad mēs varēsim tikt galā ar dubļainiem un ārkārtīgi slapjiem laikapstākļiem, kas mums nāk ceļā, taču tas ir tikai sākums. Šī situācija visstraujāk mainīsies oktobra pēdējā nedēļā.

Tieši oktobra pēdējā nedēļā temperatūra dienā vairs nebūs virs +8 grādiem, un naktīs daudzviet gaidāmas salnas. Kopumā nokrišņi var būt īslaicīgi, taču lietus jau sācis pievienoties sniegpārslām un slapjš sniegputenī. Tieši tas mūs sagaida oktobra pēdējā nedēļā, ziņo Dabas vērotāji.